На Венеційському кінофестивалі показали титри з іменами вбитих Росією українських дітей

На Венеційському кінофестивалі показали титри з іменами вбитих Росією українських дітей

На Венеційському кінофестивалі показали титри з іменами вбитих Росією українських дітей
. Фото: скріншот відео

31 серпня в Італії відбулася церемонія відкриття 79-го Венеційського міжнародного кінофестивалю, який відкривала промова президента України Володимира Зеленського.

"Я ціную можливість звернутись сьогодні до вас і розповісти нашу історію. Про Україну, її народ та війну, яку Росія веде проти нас 189 днів. Історія – поза конкурсом і поза межами людяності та здорового глузду. Драма, заснована на реальних подіях", – почав промову Зеленський

"Ваша позиція важлива, ваш голос впливовий, ваше слово гучне. Найменше, що ви можете сьогодні зробити, а точніше – НЕ зробити – це не мовчати, не боятись, не відвертатись, не проходити повз і не бути байдужим до війни в Україні, яку розв’язала Росія"

"Важливі імена, які йдуть у забуття і невідомість, бо в мить, коли вони зʼявляються на екрані – більшість глядачів робить дві речі: встають і йдуть. Знаю, що перше сьогодні – важливо. Друге – неможливо", – сказав Зеленський, і після його промови з'явились титри, але не з іменами авторів та творців кіно, а з іменами вбитих Росією українських дітей.

"Щоразу, коли хтось каже про втому від України, слід згадати ці титри. Втомитися від України означає відмахнутися від цих імен. Забути ці імена", – підсумував Зеленський.

На цьогорічному Венеційському кінофестивалі зʼявляться й українські фільми. У межах програми покажуть фільм Антоніо Лукіча "Люксембург, Люксембург". Також у фестивалі бере участь нова монтажна стрічка Сергія Лозниці, яка продовжує його ж "Бабин Яр: Контекст". "Київський процес" – хроніка суду над нацистськими злочинцями у столиці радянської України у січні 1946 року.

Венеційський міжнародний кінофестиваль — найстаріший кінофестиваль у світі, заснований у 1932 році за ініціативи Беніто Муссоліні. Проводиться щорічно у вересні на острові Лідо. Журі присуджує нагороду "Золотий лев" за найкращий фільм, "Срібний лев" як головний приз журі, а також за найкращу режисуру, "Кубок Вольпі" за найкращу жіночу та чоловічу роль і премію Марчелло Мастрояні кращим молодому акторові чи актрисі.

Більше про українське кіно

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок