Спілка письменників хоче замінити музей Булгакова на музей композитора Кошиця

Спілка письменників хоче замінити музей Булгакова на музей композитора Кошиця

Спілка письменників хоче замінити музей Булгакова на музей композитора Кошиця
Олександр Кошиць. Фото: Вікіпедія

30 серпня Національна спілка письменників України оприлюднила заяву на офіційному сайті, ініціювавши дискусію про закриття в Києві музею Міхаіла Булгакова.

"Секретаріат Національної спілки письменників України заявив про недопустимість функціонування в Києві музею російського письменника М. Булгакова, який ненавидів Україну і паплюжив її у своїх творах. Замість цього Секретаріат НСПУ пропонує створити музей видатного українського композитора Олександра Кошиця, який мешкав у цьому будинку до 1906 року, і його заслуги як українського культурного діяча є дуже вагомими не лише для України, а й для всього світу", – зазначають в заяві НСПУ.

"Серед постраждалих від постійних обстрілів і бомбувань із боку Росії є не лише українські громадяни, а й культурні заклади України — школи, бібліотеки, університети тощо, і деякі з них геть зруйновані й уже не підлягають відбудови. Тому виникає закономірне питання: чи може — після жаху смертей і руйнувань, який чинить Росія в Україні, після проявів геноциду і намагання знищити українську державність, — в самому центрі Києва й далі працювати музей письменника, який люто ненавидів Україну і її незалежність, а також паплюжив, як тільки міг, її у своїх творах, зокрема у романі “Біла гвардія”?"

На підтримку своєї позиції про ліквідацію музею Булгакова у Києві, у НСПУ згадують про демонтаж таблички, присвяченої Булгакову, на одному з корпусів київського університету.

Раніше керівник Управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенка в ефірі телемарафону єдиних новин заявив, що у шкільній програмі залишаться твори Булгакова.

Олександр Кошиць — український хоровий диригент, композитор, етнограф та письменник-мемуарист, який написав оркестрове аранжування пісні "Ще не вмерла Україна".

Спілка письменників хоче замінити музей Булгакова на музей композитора Кошиця
Фото: facebook.com/bulgakovmuseuminkyiv

Про зміни в українському культурному законодавстві

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок