В Україні офіційно запрацювала платформа для відновлення зруйнованої культурної спадщини

В Україні офіційно запрацювала платформа для відновлення зруйнованої культурної спадщини

В Україні офіційно запрацювала платформа для відновлення зруйнованої культурної спадщини
. Статуя Григорія Сковороди у музеї-меморіалі на Харківщині після влучання у будівлю російського снаряду. Сергій Козлов, травень 2022 року

Міністерство культури та інформаційної політики України створило спеціальний рахунок для збору коштів на відбудову зруйнованих культурних об'єктів платформа "Збережіть українську культуру".

"Ми офіційно презентували платформу — проєкт "Збережіть українську культуру" для збору коштів на відновлення зруйнованої росіянами культурної спадщини України. З 24 лютого 2022 року 469 об'єктів культурної спадщини пошкодили або зруйнували війська рф. Збитки вже становлять сотні мільйонів гривень. Ми розробили зручний сайт, де є опис кожної культурної пам'ятки, яку зруйнували рашисти, масштаби пошкоджень та сума коштів, яка необхідна для її відновлення", — написав міністр культури Олександр Ткаченко у своєму Facebook.

На платформі представлено усі пошкоджені памʼятки культури з описом масштабів руйнування та необхідною сумою для відновлення. Кошти спрямують на охорону, евакуацію, захист та збереження обʼєктів, підтримку діяльності закладів культури та мистецтва, які постраждали внаслідок бойових дій.

"Долучитися може кожен, важливий будь-який внесок. Так само, як ми збираємо на дрони для армії, ми можемо збирати на збереження та відновлення нашої культурної спадщини після рашистської навали", — зазначають у Міністерстві культури та інформаційної політики.

"Українська культура переживе всіх ворогів. Ми її зберігаємо, щоб передати наступним поколінням. Які так само завзято будуть її захищати та прославляти у світі, як сьогодні це робимо ми з вами", — відзначив міністр.

Більше про українське мистецтво

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок