Громадська рада при Держкіно та культурні інституції закликають зупинити "реорганізацію" "Довженко-Центру"

Громадська рада при Держкіно та культурні інституції закликають зупинити "реорганізацію" "Довженко-Центру"

Громадська рада при Держкіно та культурні інституції закликають зупинити "реорганізацію" "Довженко-Центру"
. Фото: Довженко-Центр

Громадська рада при Держкіно вимагає відкликати рішення про реорганізацію "Довженко-Центру". Такий заклик опублікували також Мистецький арсенал, Український інститут й Український ПЕН.

Громадська рада при Держкіно називає наказ про реорганізацію Центру "більш ніж сумнівним" — в опублікованій заяві йдеться, що члени Громадської Ради про це рішення не просто не були поінформовані, а дізналися про нього з медіа. "На наше переконання, такий наказ Держкіно не є прозорим, мотиви його прийняття не зрозумілі й викликають здивування та одверте обурення".

Автори звернення висловлюють "рішучу недовіру" діям Держкіно і називають сумнівним мотив провести "реорганізацію" через нібито фінансову нерентабельність установи:

"За такою логікою варто було б закрити Національний художній музей, Бібліотеку Вернадського та практично всі навчальні заклади. Хочемо нагадати очільникам Держкіно, що їхнє перебування на посадах – явище тимчасове, тоді як цінність мистецтва, діяльність культурних інституцій не обчислюються за логікою супермаркетів", – зазначили в Громадській раді.

"Хірургічне втручання в тіло живої людини". Що відбувається з "Довженко-Центром" і до чого тут забудова й анімація

Культурні інституції також опублікували свою заяву — у зверненні до президента Володимира Зеленського та Кабміну йдеться, що "такі рішення послаблюють спроможність України розповідати свою історію на міжнародній арені в умовах безпрецедентної уваги світу до нашої держави".

"Такі дії розцінюються закордонними партнерами й донорами як корупційні ризики та неповага до співпраці й наданої раніше підтримки", – ідеться у зверненні.

На їхнє переконання, "сталість культурних інституцій, особливо в часи війни й політико-економічних криз, є важливим елементом національної безпеки", а реорганізація чи ліквідація "Довженко-Центру" є прямою репутаційною втратою й негативним сигналом для міжнародної спільноти.

Підписанти також вважають, що виокремлення фільмової колекції від інших структурних одиниць Довженко-Центру (кіноархіву та Музею кіно) унеможливить багато міжнародних проєктів, пов’язаних з промоцією української кіноспадщини у світі, її належне збереження та дослідження за міжнародними стандартами.

Мистецький арсенал, Український інститут й Український ПЕН закликають переглянути відповідний наказ Держкіно, адже, за їхніми словами консолідована обґрунтована критика такого рішення з боку фахової культурної спільноти є для цього серйозною підставою.

Більше про ситуацію навколо Довженко-Центру

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок