Низка українських креативних агенцій, які здобули перемогу на цьогорічній премії з дизайну Red Dot, у колективному листі до організаторів фестивалю зазначили, що вважають більш доцільним і правильним зараз витратити 900 000 гривень на допомогу країні та армії. Про це вони повідомили на сайті ініціативи.
Українські креативні агенції Bickerstaff.734, IAMIDEA, Fedoriv, Taktika, Mo3gi Group та Grape відмовилися викуповувати свої нагороди міжнародного дизайн-фестивалю Red Dot, щоб передати кошти у президентський фонд United24.
Через російсько-українську війну організатори премії надали українським агентствам три безплатні подачі. Але плату за Winners Package (статуетку переможця) ніхто не скасовував. Його вартість починається від 1700 євро (приблизно 64 000 грн) залежно від рівня нагороди.
"У цей період, коли родини наших співробітників перебувають у невизначеності, коли солдати помирають на фронті, викуп статуеток здається доволі дивною інвестицією. (...) На мій погляд, інвестиція в мир — це зараз найкраща інвестиція, при всій цінності та важливості індустріальних нагород", — засновник і креативний директор Bickerstaff.734 Ілля Ануфрієнко.
Через невикуп Winners Package агентства мають прибрати зі своїх сайтів і соцмереж фірмовий червоний лейбл Red Dot. Тому на сайтах усіх агентств-учасників ініціативи тепер розміщуватиметься червоне піксельне коло як нагадування про незакінчену війну Росії проти України.
2 серпня стало відомо, що проєкт "Дія.City" отримав премію Red Dot у категоріях "Brand experience" і "Logo design". 4 числа проєкт українського стартапу Awesomic "І словом, і ділом" ("The League of Information Warriors"), що зображає українських літераторів як військовослужбовців, здобув премію у категорії "Brands & Communication Design". А 16 серпня проєкт Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" "Закриті очі" відзначили найвищою нагородою "Best of the Best" у категорії "Соціальна кампанія".
Red Dot Design Award – одна з найпрестижніших премій у дизайні, яку з 1954 року вручає інститут Центру дизайну землі Північний Рейн–Вестфалія, Німеччина. У різні часи премію отримували Apple, Google та Sony.
Як підтримують Україну у світі під час війни
- Голлівудський актор Лієв Шрайбер та футболіст Андрій Шевченко закликали до пожертв Україні
- К-поп і війна в Україні: хто підтримав, а хто продовжує працювати з Росією
- "Концерт для України" на одному з найбільших world music фестивалів Європи
- Британський режисер знімає документальний фільм Ukrainian Storybox
Читайте нас у Facebook або Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!