Мистецька агенція "АртПоле" за підтримки Європейського Союзу створила ініціативу "Ірпінь. Хроніки відновлення". У межах проєкту організатори висадять у місті нові рослини, а також збиратимуть свідчення ірпінців про те, як вони пережили окупацію міста російськими військами. Ці історії ляжуть в основу циклу документальних відео про звільнений Ірпінь. Про це повідомляють у пресслужбі проєкту.
Директорка агенції "АртПоле" Мирослава Ганюшкіна зазначила: "У недалекому майбутньому українські міста будуть відновлювати архітектори і дизайнери з різних міст та країн. Важливо, щоб вони зважали на думки й побажання місцевих жителів. Бо це пам’ять середовищ нашого існування. Сподіваємося, що хроніки відродження Ірпеня стануть прикладом успішної взаємодії і для інших спільнот".
Ще у квітні волонтери висадили м’яту й бузок у дворах напівзруйнованих будинків, а місцеві — посадили овочі на своїх городах. Учасниця ініціативи, художниця Оля Михайлюк, розповідає, що взаємодія з рослинами дає людям можливість відволіктися від страшних березневих спогадів, оцінити ділянки ґрунту щодо вологи й сонячного проміння, аби кущі й квіти прижилися, а отже — подумати про мирне майбутнє свого міста.
"Навесні ми працювали в гуманітарному штабі, передаючи допомогу різним містечкам на Київщині, зокрема Ірпеню. Після звільнення міста вирішили навідатись до місцевих мешканців, аби краще зрозуміти, яка поміч для них є актуальною зараз. Ми побачили, що багато зелених насаджень були пошкоджені або знищені внаслідок бойових дій. Це важка емоційна втрата, яку люди спостерігають щодня. Досі тут багато хто мешкає у напівзруйнованих будинках. Тому разом із групою ландшафтних дизайнерів Green Terra та місцевими активістами ми вирішили трохи пом’якшити навколишні умови, а саме — висадити нові рослини".
Крім того, Михайлюк записала інтерв’ю з ірпінцями. Серед них садівник, зооактивісти та волонтери. Наприкінці вересня презентація циклу документальних історій відбудеться офлайн в Ірпені. У жовтні відео планують показати онлайн — на YouTube-каналі "АртПоля".



Більше про українське мистецтво
- 10 геніальних українських художників, яких знає увесь світ
- Леквар, солома, чіберек і янтик: до нематеріальної культурної спадщини включені нові елементи
- Влада Ралко: "Мова є політичною, тож і мистецтво як спосіб промовляти — є політичним"
- Прометей українського живопису, або як Архип Куїнджі ніс у маси світло
Читайте нас у Facebook та Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!