Без Пушкіна, але з Булгаковим та Гоголем: у Міносвіти пояснили, твори яких письменників залишать у шкільній програмі

Без Пушкіна, але з Булгаковим та Гоголем: у Міносвіти пояснили, твори яких письменників залишать у шкільній програмі

Без Пушкіна, але з Булгаковим та Гоголем: у Міносвіти пояснили, твори яких письменників залишать у шкільній програмі
. Фото: Суспільне Запоріжжя

У програмі зарубіжної літератури залишаться лише ті письменники, творчість яких або вони самі тісно пов’язані з Україною. Про це стало відомо 4 серпня після заяви керівника Управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрія Кононенка в ефірі телемарафону єдиних новин.

"Якщо говорити концептуально, прийнято рішення, що письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов’язана з Україною, тобто, або вони народилися в Україні, або довгий час жили в Україні, або відображали у своїх творах українську тематику, їхня творчість буде залишатися в навчальних програмах", – йдеться в повідомленні.

За словами Кононенка, у програмі залишиться Микола Гоголь, а також "Собаче серце" Михайла Булгакова, "Бабин Яр" Анатолія Кузнецова та "12 стільців" Ільфа та Петрова.

"Дуже великої кількості нових творів, які включені в програму, не буде. Якщо раніше деякі твори вивчалися для додаткового читання, (...) то деякі з них переведені в текстуальне вивчення. Тобто масового включення творів не буде, кістяк програми залишається так, як є... Наприклад, якщо говорити зовсім про нове, то Йозеф Рот, австрійський письменник, він теж буде вивчатися в курсі шкільної зарубіжної літератури. Дуже багато письменників, які творили на європейському, американському та азійському континентах тепер вивчатимуться в курсі шкільної зарубіжної літератури", – додав Кононенко.

За його словами, протягом літа робоча група в МОЗ напрацювала оновлення навчальних програм зі світової літератури, української та всесвітньої історії, географії, захисту України, та створили проєкт наказу про затвердження змін, який планують підписати найближчим часом.

Про зміни в українському культурному законодавстві

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок