Експертна рада з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму склала список десяти найпоширеніших топонімів (назв вулиць, площ, проспектів тощо), які необхідно перейменувати. 2 серпня Міністерство культури та інформаційної політики опублікувало його на своєму сайті.
"Проаналізувавши ситуацію, що склалася у топонімічному просторі України, Експертна рада звернула увагу на те, що значна кількість власних назв, (…) за великим рахунком, не мають стосунку до України, її історії, науки, культури, та у більшості випадків не народилися тут", – йдеться в повідомленні.
До списку найчастіше вживаних топонімів увійшли:
- Юрій Гагарін;
- Олександр Пушкін;
- Іван Мічурін;
- Валерій Чкалов;
- Максим Горький;
- Михайло Лермонтов;
- Олександр Суворов;
- Володимир Маяковський;
- Олександр Матросов;
- Володимир Комаров.
"В умовах широкомасштабного вторгнення РФ в Україну слід враховувати, що ворог навіть топоніміку використовує як маніпулятивний механізм для ретрансляції пропагандистських меседжів, цінностей, своєї світоглядної моделі та концепту так званого "руского міра". Повномасштабна війна стала каталізатором для прискорення процесу усунення з культурного простору України й суспільно-політичного дискурсу того російського, що десятиліттями впроваджувалося як "велика російська культура", – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Раніше проєкт "Читомо" повідомляв, що 77 бібліотек в Україні мають імені російських культурних діячів.
Про зміни в українському культурному законодавстві
- З бібліотек вилучатимуть книжки із закликами до ворожнечі та антиукраїнською пропагандою
- Коцарство, маланка, коровай: Мінкульт розширив перелік нематеріальної культурної спадщини України
- У школах більше не вивчатимуть російських письменників на зарубіжній літературі
- В Україні 77 бібліотек досі мають імена російських діячів
Читайте нас у Facebook або Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!