Дослідники виявили, яка мова домінує у соціальних мережах після початку повномасштабного вторгнення

Дослідники виявили, яка мова домінує у соціальних мережах після початку повномасштабного вторгнення

Дослідники виявили, яка мова домінує у соціальних мережах після початку повномасштабного вторгнення
Соцмережі. Unsplash

Українська консалтингова компанія Центр контент-аналізу дослідила використання української й російської мов у соціальних мережах, проаналізувавши 866 тисяч дописів за червень 2022 року. Про результати повідомили на сайті компанії.

Дослідження торкнулося найпопулярніших соціальних мереж в Україні — Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, TikTok, а також заборонених VK та OK, які досі використовуються на деяких територіях. Подібне дослідження проводили й у 2020 році, що дозволило порівняти результати та скласти певне уявлення про динаміку мовних уподобань.

"Два роки тому простір соціальних мереж залишався територією майже тотального домінування російської мови. Хоча 77% громадян України називали українську мову рідною, 70% надавали їй перевагу на роботі або на навчанні й 63% переважно користувалися нею удома, в соціальних мережах державною мовою тоді робився лише кожен шостий допис (16%). У червні 2022 року, на четвертому місяці повномасштабної війни, ситуація помітним чином змінилася", — зазначають дослідники.

Згідно з результатами, Facebook, Twitter та Instagram помітно українізувалися, частка української сягнула двох третин. З одного боку, це повʼязано із законом, який зобовʼязує бізнеси обслуговувати клієнтів українською, однак прогрес помітний навіть серед приватних акаунтів.

Водночас Youtube та TikTok лишаються русифікованими, що пов’язано, найімовірніше, з алгоритмами монетизації, що спонукають блогерів працювати на ширшу російськомовну аудиторію.

Платформи VK та OK після початку повномасштабного вторгнення втратили й ту частку користувачів, які раніше прагнули втримати звʼязок з Росією. Фактично, ці соціальні мережі тепер використовують тільки відверті прихильники РФ.

Повне дослідження можна прочитати тут.

Якою мовою спілкуються українці в соцмережах після початку повномасштаюбного вторгення – дослідження
Фото: ukrcontent.com

Більше про сучасну культуру в Україні

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок