Макс Кідрук: "Складно наважитись на випуск нової книги, коли в країні гинуть люди"

Макс Кідрук: "Складно наважитись на випуск нової книги, коли в країні гинуть люди"

Макс Кідрук: "Складно наважитись на випуск нової книги, коли в країні гинуть люди"

"Не уявляю, коли ви побачите це на папері. За нинішніх умов сама лише думка про вихід книги викликає почуття вини. Перший роман із циклу #НовіТемніВіки завершено. Можу лише сподіватися, що колись ви таки її прочитаєте", – таку несподівану звістку отримали від Макса Кідрука шанувальники його творчості, які вже кілька років живуть в очікуванні нової книги письменника.

Тобто книжка вже завершена, але чи буде (або ж коли) вона видана – інтрига. Ведучі "Ранкового шоу" на Радіо "Промінь" Євген Павлюковський і Саша Франко вирішили розібратися в ситуації і розпитали Макса про проблеми з публікацією твору. І про що, власне, його нова робота.

Ми так зрозуміли, що є проблема з видавництвами. Оскільки відомо, що деякі з них не працюють, – наприклад, ті, які знаходяться в Харкові. Можливо, варто пошукати видавництва за кордоном?

Насправді більшість українських видавництв працює – в тій мірі, в якій вони можуть зараз працювати. Дійсно, три найкращі українські друкарні – у Харкові. Але всі зараз працюють. Тобто нові книжки друкуються.

Моя проблема трохи в іншому. Я не з тих авторів, які просто видають книжку, ставлять її на полицю і на тому все. Я чудово розумію, що часи, коли книжка з’являлася, потрапляла в книгарні і за нею ставала черга, давно минули. І я звик доволі активно з командою щоразу промотувати книжку. За нинішніх умов це складно. Складно робити тур Україною, починати промокампанію, коли в країні гинуть люди. Я не уявляю, як я робитиму якийсь вірусний пост, знаючи, що в цей час зокрема і мої близькі друзі ризикують життям на фронті.

Окрім цієї технічної складнощі, є і моральна проблема. Зрозумійте мене правильно: я в жодному разі не критикую тих людей, які зараз намагаються щось робити, видавати книжки. Але особисто мені суб’єктивно дуже складно дати старт промокампанії і робити щось з розкрутки. Грубо кажучи, займатися тим, чим я займався до війни, так, ніби нічого не відбувається. Бо насправді відбувається. І це морально дуже складно.

Макс Кідрук: "Складно наважитись на випуск нової книги, коли в країні гинуть люди"
Макс Кідрук.

На підтримку хочу сказати, що мене як ніколи зараз рятує література. За останні чотири місяці я прочитала десь із 20 книжок. Переважно це українські письменники. І я знаю багато людей, яких зараз рятує література. Допомагає перемикатись. Тому я розумію, наскільки важко зараз робити свою справу.

Це насправді приємно чути. Але те, що я казав, – мій пунктик. Це суто моя психологічна реакція. Моя команда схиляє мене до того, що книгу слід видавати. І я поки що вагаюся. Ми ще не ухвалили остаточне рішення. Воно на мені. Зараз ми працюємо над книгою, робимо редагування і верстку. Професійний картограф робить 3D-карти Марса. Тобто, ми робимо все так, ніби ми готуємо її до видання. Коли ми матимемо готовий текст у pdf-файлах, який може йти на друк, – тоді я буду ухвалювати остаточне рішення, чи видавати, чи чекати перемоги.

Ми заінтриговані. До якої ж це книги потрібні карти Марса?

Це перший роман з великого циклу під загальною назвою "Нові темні віки". Це історія про найближче майбутнє. Я описую світ таким, яким, я вважаю, він буде через приблизно сто двадцять років від нинішнього часу.

Події в мене в книзі починаються у вересні 2141 року. Номінально це фантастика. Але я роблю все для того, щоби цей текст був якомога менш фантастичним. Я позначаю це як "історичний роман навпаки". Тобто традиційний історичний роман – це текст, який описує якісь глобальні процеси в минулому через долі простих людей. Я хочу зробити те саме, але про майбутнє. Через долі простих людей максимально реалістично зобразити те, яким воно буде.

І ключова фраза – "максимально реалістично". Я не використовуватиму якихось там наївних технологій. Я хочу показати світ таким, яким він реально може бути через 120 років. Там йтиметься про Землю і її проблеми – клімат, політику тощо. І також про проблеми колонізації Марса. Про стосунки між Землею як метрополією та Марсом як домініоном в політичному плані.

Хочеться лише побажати швидше наважитись на видання такої книги, попри всі речі, які відбуваються в нас країні. Щоб українські книжкові полиці нарешті поповнилися таким цікавим твором.

Редактор текстової версії – Міла Кравчук.

Більше розмов з українцями на Суспільне Культура

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок