Португальська книгарня Livraria Lello передала кошти з продажу українського перекладу "Маленького принца" на допомогу українським дітям. Про це повідомила перекладачка книги Ольга Шурова в коментарі для видання "Читомо".
"Маленький принц" – це, мабуть, найдобріший твір у світі, він несе добро, глибину, людяність і заставляє замислитися над фундаментальними цінностями. Тож в такий спосіб, я думаю, Livraria Lello хотіли також підтримати українців і нагадати, що добра в світі все ж більше, і воно завжди перемагає зло", – зауважує перекладачка.
Ціна одного примірника в магазині – 15,90€, з них 10€ передають до UNICEF. Книжка має тверду обкладинку з золотим боковим зрізом і червоним лясе. Наклад українською мовою становить 1000 примірників. Нині вони всі розпродані, тож загалом 10000 євро були передані до міжнародної організації.
"Livraria Lello – це офіційно визнана найкрасивіша книгарня світу. Вважаються, що саме нею надихалася Джоан Роулінг, вигадуючи історію про Гаррі Поттера. Це дуже старовинна книгарня в самому центрі Порту, з гарними дерев’яними сходами, майже як у Гоґвортсі. І в них є своє власне видавництво", – зазначила Шурова.
23 червня на сайті резидента України зʼявилась публікація щодо ініціативи першої леді Олени Зеленської "Книжки без кордонів", яка покликана подарувати малюкам-переселенцям книжки рідною мовою. Ідею підтримали в 14 країнах Європи й надрукували 100 тисяч примірників.
Як ще у світі підтримують Україну під час війни
- "Я відчуваю себе безпорадно": фронтмен Imagine Dragons присвятив промову Україні
- Кейт Бланшетт випустила документальну стрічку про життя Харкова під час війни
- Французька мисткиня створює колажі про війну в Україні
- Перуанський письменник Маріо Варґас Льйоса підтримав Україну у розмові з Сергієм Жаданом
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!