У Києві збирають кошти на реставрацію музею "Золоті ворота"

У Києві збирають кошти на реставрацію музею "Золоті ворота"

У Києві збирають кошти на реставрацію музею "Золоті ворота"
. Фото: @RestorationGoldenGate/Facebook

Національний заповідник Софія Київська спільно з волонтерським рухом "Люди та хвостики" ініціювали збір коштів на реставрацію музею "Золоті Ворота". Про це ініціатори повідомили 19 червня на спеціальній сторінці у Facebook.

"Всі ми розуміємо, що у Головнокомандуючих більш важливі завдання з визволення України від ворога, то ж будемо сподіватись на небайдужих киян", – йдеться в повідомленні.

Павільйон над залишками автентичних Золотих воріт XI століття востаннє реставрували у 2007 році. У наступні роки держава кошти не виділяла. Організатори збору пояснюють, що деревина споруди є легкозаймистою і потребує спеціальної обробки від знищення вогнем. Тому музей Золоті Ворота потребує ремонту дубової обшивки павільйону та покрівлі з гонту. Детальніше про реконструкцію тут.

Чому важливо зробити це зараз

Зараз деревина, яка обрамляє руїни, знаходиться в передаварійному стані, повністю втратила захисні властивості від загоряння та природних явищ. Крім того, історична пам‘ятка ніяк не захищена від можливих потраплянь займистих речовин від розривів снарядів. Корозія деревини в деяких місцях сягає десятків сантиметрів.

У Києві збирають кошти на реставрацію музею Золоті ворота
У Києві збирають кошти на реставрацію музею "Золоті ворота".

Читайте більше про архітектуру й історичні пам'ятки

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок