"Кожен зараз трохи Терещенко", — Ольга Гончар про благодійний збір на прем’єрі Суспільного

"Кожен зараз трохи Терещенко", — Ольга Гончар про благодійний збір на прем’єрі Суспільного

"Кожен зараз трохи Терещенко", — Ольга Гончар про благодійний збір на прем’єрі Суспільного
Фото: Аліна Кіндяк

Презентація серіалу "Спадок Терещенків", виготовленого на замовлення Суспільне Культура, що відбудеться в Києві 24 червня, супроводжується благодійним збором коштів для Музейного кризового центру.

Засновниця центру, культурологиня та директорка львівського музею "Територія Терору" Ольга Гончар прокоментувала важливість цієї ініціативи.

"Мені дуже приємно, що голос Музейного кризового центру буде представлений на цій події, і я дуже вдячна, що саме нас ви вибрали для донейтів, для популяризації ініціативи. Ми не купці, не власники заводів величезних, але зараз ми всі трошки Терещенки, бо всі інвестуємо у підтримку нашої армії, наших культурних діячів і, власне, завдяки цьому стоїть наша держава і стоїть наша культура, тобто кожен громадянин зараз трошки Терещенко", — каже Ольга Гончар.

За її словами, інвестиції в культуру працюють на мир і на збереження державності. "Культура — це одна із засад стійкості держави", — додає вона.

"Кожен зараз трохи Терещенко", — Ольга Гончар про благодійний збір на прем’єрі Суспільного
Ольга Гончар. Фото: Аліна Кіндяк

Також культурологиня прокоментувала вихід самого серіалу.

"Серіал про Терещенків — це велика подія для України, адже це шанс дізнатися про родину, яка вклала в українську культуру так багато, що ми цим користуємося не одне століття, тобто, це музеї, установи культури, медицина, наука. Досвід Терещенків і взагалі їхня позиція показує, наскільки важливо вкладати в культуру і наскільки це сприяє миру, а не війні, і тому ця прем’єра дуже актуальна в цей час. Тому я дуже чекаю на вихід цього серіалу і всім бажаю гарного перегляду", — побажала Ольга Гончар.

Музейний кризовий центр працює з березня 2022 року. Спрямований на фінансову, організаційну, людську підтримку регіональних музеїв і їхніх команд у кризовий час. Допомогу отримали понад 660 колег у десяти регіонах, зокрема на Херсонщині, Миколаївщині, Чернігівщині, Донеччині, Луганщині.

За час існування організація зібрала й передала українським музейникам понад 1 млн 450 тис. гривень, проте потреби у допомозі з кожним днем не зникають, а дедалі збільшуються.

Нагадаємо, що на замовлення телеканалу Суспільне Культура був відзнятий восьмисерійний документальний серіал "Спадок Терещенків" про чотири покоління української династії, які, здавалося, були викреслені з пам'яті народу за радянської влади назавжди. Перші серії восьмисерійного серіалу вийдуть 28 червня о 22:00 в ефірі телеканалу Суспільне Культура та Youtube Суспільне Культура.

На початок