"Україна бореться за європейські цінності": філософ Славой Жижек виступив на підтримку України

"Україна бореться за європейські цінності": філософ Славой Жижек виступив на підтримку України

"Україна бореться за європейські цінності": філософ Славой Жижек виступив на підтримку України
Славой Жижек. Фото: Getty Images

Словенський філософ Славой Жижек написав 21 червня для The Guardian есей з назвою "Пацифізм — неправильна відповідь на війну в Україні".

Жижек зазначає, що Європа вже занадто довго живе в уявному світі, де конфлікти більше не вирішуються шляхом зброї, і настав час прокинутися: "Ті, хто чіпляється за пацифізм перед обличчям російського нападу на Україну, залишаються у власному варіанті "уявіть". Уявіть собі світ, у якому напруженість більше не вирішується за допомогою збройних конфліктів… Європа продовжувала існувати в цьому світі "уяви", ігноруючи жорстоку реальність за її межами. Тепер настав час прокинутися".

Оскільки уже очевидно, що швидкої перемоги не буде, то стають більш зрозумілими справжні цілі Путіна. За словами філософа, Путін не вірить у "проміжні" країни: на його думку, нація може бути або повністю суверенною, або колонією. Він хоче, щоб Україна стала його колонією, як зрештою й інші країни Європи ― Боснія і Герцеговина, Косово, Фінляндія, країни Балтії.

Тому, стверджує Жижек, дозволити Путіну "зберегти своє обличчя", про що останнім часом багато говорять політичні лідери, означає прийняти його імперські амбіції. Філософ вважає, що Європа врешті ризикує стати полем для війни між США та Росією, якщо тільки континент не відновить свою субʼєктність.

"З правої точки зору, Україна бореться за європейські цінності проти неєвропейських авторитаристів; з лівих позицій Україна бореться за глобальну свободу, включно зі свободою самих росіян. Тому серце кожного справжнього російського патріота б’ється за Україну", ― зазначає насамкінець він.

Славой Жижек — словенський психоаналітик лаканівської школи, соціолог, філософ та культуролог. В центрі його фахових зацікавлень знаходяться такі теми як класична німецька філософія, попкультура, неоімперіалізм, фундаменталізм, капіталізм, толерантність, політкоректність, глобалізація та багато іншого. Раніше Жижек дописував для Russia Today, після початку повномасштабного вторгнення філософ припинив співпрацю.

"Україна бореться за європейські цінності": філософ Славой Жижек виступив на підтримку України
"Україна бореться за європейські цінності": філософ Славой Жижек виступив на підтримку України. Фото: Getty Images

Більше про українську культуру

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок