У школах більше не вивчатимуть російських письменників на зарубіжній літературі

У школах більше не вивчатимуть російських письменників на зарубіжній літературі

У школах більше не вивчатимуть російських письменників на зарубіжній літературі
Фото: Getty Images

13 червня робоча група Міністерства освіти й науки з оновлення змісту навчальних програм для загальноосвітньої школи ухвалила рішення щодо вилучення творів російських та радянських авторів із програми зарубіжної літератури. Але усе це лише рекомендації — тепер міністерство має з ними ознайомитися і вирішити, чи оновлювати навчальні програми.

Основна причина для зміни програми — вторгнення РФ. Деякі твори також пропонують вилучити через "складність розуміння історичного контексту", та замість російських та білоруських авторів більше та детальніше вивчати інших зарубіжних письменників.

Серед тих, чию творчість більше не вивчатимуть українські школярі, — Алєксандр Пушкін, Антон Чехов, Міхаіл Лєрмонтов, Міхаіл Булґаков, Лев Толстой, Іван Тургенєв, Іван Бунін, Фьодор Достоєвський, Сєрґєй Єсенін, Боріс Пастернак, Владімір Маяковський, Анна Ахматова, Маріна Цвєтаєва.

6 класи у списках для додаткового читання можуть знайти "Гаррі Поттера і таємну кімнату". У 7 класі рекомендують не вивчати Пушкіна, а натомість читати більше Бернса, Гете, Гейне та Міцкевича. А у 9 — більше вивчати творчість Шарлотти Бронте, Джейн Остін, Джозефа Конрада та Віктора Гюго. А творчість Таїла Халілова, сучасного кримськотатарського письменника, перенести до української літератури, і те саме зробити з Миколою Гоголем.

Міністр культури Олександр Ткаченко у коментарі BBC News Україна зізнається, що йому "важко сказати", чи повинні в шкільній програмі в Україні залишатися Достоєвський, Толстой та Пушкін. На його думку, було б добре, якби влада говорила з експертами й громадами, щоб відмова від "російського імперіалістичного та радянського" минулого проходила не у спосіб "давайте знесемо все і так все й залишиться", а шляхом заміщення.

У школах більше не вивчатимуть російських письменників на зарубіжній літературі
У школах більше не вивчатимуть російських письменників на зарубіжній літературі. Фото: Getty Images

Читайте більше новин і матеріалів про книжки

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок