Режисер Сергій Лозниця планує зняти документальний фільм про російське вторгнення в Україну

Режисер Сергій Лозниця планує зняти документальний фільм про російське вторгнення в Україну

Режисер Сергій Лозниця планує зняти документальний фільм про російське вторгнення в Україну
Сергій Лозниця на 75-му Каннському кінофестивалі. Фото: REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Сергій Лозниця ("Донбас", "Майдан") планує присвятити свій наступний документальний фільм темі російського вторгнення в Україну. 23 травня режисер презентував на Каннському кінофестивалі свій новий фільм "Природна історія руйнування", пише Reuters.

"Я ще не повертався до України від початку війни, але, звичайно, маю намір туди поїхати й зняти фільм про ті звірства, які зараз відбуваються", — сказав режисер, Деталей проєкту він не розкрив.

Раніше на кінофестивалі в Каннах Лозниця отримав премію France Culture за внесок у кінематограф, де у промові на церемонії нагородження засудив тиск на російськомовну культуру в Україні та заклики до бойкоту російського кіно.

Лозниця вісім разів виступав у Каннах, а його фільм "У тумані" у 2012 році змагався за головний приз фестивалю — Золоту пальмову гілку. 23 травня режисер представив новий документальний фільм "Природна історія руйнування", заснованих на книзі В. Г. Зебальда, який досліджує вплив бомбардувань Німеччини в останні дні Другої світової на майбутнє країни.

"Стрічка показує, що сталося під час Другої світової війни з європейськими містами, з містами Німеччини, Британії та інших країн, – розповів Лозниця. – Такий же спосіб ведення бойових дій ми бачимо зараз. Це значить, що Уроки, які потрібно було засвоїти після Другої світової війни, насправді ніколи не були засвоєні.

На Каннському кінофестивалі Лозниця отримав премію France Culture за внесок у кінематограф. Під час нагородження він виголосив промову, у якій засудив тиск на російськомовну культуру в Україні та заклики до бойкоту російського кіно. Режисер назвав російську культуру "досягненням і багатством України", а її бойкот – архаїчним і деструктивним, що суперечить "європейським принципам культурного плюралізму та свободи вираження".

"Культура загалом, за визначенням, протистоїть війні — це те, що абсолютно проти будь-якої війни", — сказав він, повторюючи російського режисера Кирила Серебреннікова, який також виступав проти бойкоту російської культури.

Наприкінці лютого Лозниця вийшов із Європейської кіноакадемії (EFA) на знак протесту проти "ганебної" реакції цієї організації на вторгнення Росії до України.

Водночас його фільми були включені до програми фестивалю у Франції під назвою "Від Львова до Уралу" (крім фільмів Лозниці, до програми також включені стрічки росіян, зокрема Кіри Муратової "Астенічний синдром"). Це послугувало однією з причин, чому рішенням Правління і Наглядової ради Української кіноакадемії режисера Сергія Лозницю виключили зі складу Української кіноакадемії.

Сергія Лозниця у відповідь на це нагадав, що в заяві від 27 лютого називав розв'язану Росією війну проти України – "самогубним та шаленим актом, який неминуче призведе до краху злочинного російського режиму", а також висловлював впевненість в тому, що перемога буде за українцями й засуджував нерішучість урядів допомогти Україні. Він зазначив, що з подивом здивувався виключенню за космополітизм.

У 2018 році Лозниця зняв художній фільм "Донбас" про реалії на окупованих територіях сходу України. Світова прем’єра відбулася на 71-му Каннському міжнародному фестивалі, де стрічка отримала приз за найкращу режисуру у програмі "Особливий погляд".

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок