Виставка "Дім воєнних злочинів Росії" у Давосі показує руйнівні наслідки російського вторгнення

Виставка "Дім воєнних злочинів Росії" у Давосі показує руйнівні наслідки російського вторгнення

Виставка "Дім воєнних злочинів Росії" у Давосі показує руйнівні наслідки російського вторгнення
. "Російський дім" у Давосі, фото: Elina Morhunova/Twitter

Росія цьогоріч не бере участь у Всесвітньому економічному форумі у Давосі, який почав свою роботу 23 травня. Тому Фонд Віктора Пінчука та PinchukArtCentre організовують у колишньому "російському домі" (russian house) виставку, перейменувавши його на "Дім воєнних злочинів Росії" (Russia War Crimes House). Про це повідомляє The Guardian.

Виставка офіційно відкрилась 23 травня. Експозиція з майже 5 тис. фотографій та відповідні відеокадри демонструють гостям форуму руйнівні наслідки російського вторгнення в Україну.

"Мета проєкту — викласти основні факти, назвати імена та дати, показати конкретні обличчя й надати хоча б деяким жертвам війни можливість розповісти свої реальні історії", – розповіли в комунікаційній команді ініціативи.

Відкриваючи виставку, Пінчук розповів, що підтримував будівництво меморіалу жертвам розправи в Бабиному Яру під час нацистської окупації у Другій світовій війні, мріючи "ніколи більше". Але повномасштабне вторгнення 24 лютого перекреслило ці надії.

"Тепер ми бачимо, що геноцид росіян проти українців відбувається зараз. На жаль, "ніколи більше" не спрацювало", – сказав він.

Пінчук пояснює, що сьогодні всі бачать геноцид практично наживо, а вбивці це знають. Він сподівається, що виставка спонукатиме російських солдатів припинити звірства: "Можливо, якщо ми розповімо історію цієї трагедії голосно, це зупинить їх і врятує життя".

Бьорн Гельдхоф, художній керівник PinchukArtCentre, пояснив, що виставка показує найжахливіші моменти війни, показує жертв, повертає ім’я та обличчя тим, хто постраждав від російських військових злочинів.

"Війна – це не лише виживання України, а й цінності. Україна знову і знову обирає європейські цінності свободи. У 2004, у 2014 і зараз. ось за що вони вмирають і за що борються. Ця війна цінностей саме тому, чому так важливо залишатися з Україною", – сказав він.

Головними спікерами від України на цьогорічному форумі в Давосі були президент Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська. До них приєдналися урядовці та світові політики, громадянські активісти та міжнародні економісти, провідні підприємці, журналісти та прихильники вільної України – загалом близько 40 учасників.

Головне завдання Українського дому в Давосі – об’єднати зусилля міжнародної спільноти в допомозі Україні та подоланні наслідків війни, тому ключовими темами обрано безпеку, санкції, гуманітарну допомогу та відбудову країни.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок