На Каннському кінофестивалі покажуть останній фільм режисера Мантаса Кведаравічюса

На Каннському кінофестивалі покажуть останній фільм режисера Мантаса Кведаравічюса

На Каннському кінофестивалі покажуть останній фільм режисера Мантаса Кведаравічюса
. Фото: V. Skaraičio / lrytas.lt

Каннський кінофестиваль оновив програму – до списку премʼєр додали останню стрічку литовського режисера Мантаса Кведаравічюса "Маріуполіс 2", що складається з кадрів, які литовський режисер встиг відзняти у Маріуполі до того, як його розстріляли російські військові на початку квітня. Про це повідомили на сайті кінофестивалю.

Після смерті режисера, його продюсери та співробітники вирішили продовжити справу. Зняті кадри до кінострічки знайшла наречена режисера Ганна Білоброва. Разом із редакторкою Дунею Січовою вони змонтували фільм.

Фільм розповідає про життя людей серед бомбардувань ― показує мужність мешканці міста, які не бояться смерті. Люди підтримували одне одного, ризикуючи своїм життям. Вони курили та розмовляли надворі попри бомби. Грошей не лишилось, а життя стало занадто коротким, щоб його памʼятати, тому люди задовольнялися тим, що мали й розширювали свої межі. Більше не було ні минулого, ні майбутнього.

"Це був рай у пеклі, делікатні крила метелика тріпотіли все ближче й ближче одне до одного, запах смерті в її сирому вимірі. Це було серцебиття життя", – написали про стрічку на сайт Каннського кінофестивалю.

Стрічка не ввійшла до жодної секції фестивалю. Її продемонструють глядачам та пресі 19 і 20 травня. Проєкт підтримали литовська компанія Uljana Kim Studio, французька Easy Riders Films та німецька Twenty Twenty Vision. Згідно з анонсом Канн, "Маріуполіс 2" буде показаний 19 травня з декількома повторами.

Мантас Кведаравічюс – литовський режисер та документаліст. Він відомий як автор фільмів "Барзах" і "Парфенон". У 2016 році він представив документальну стрічку "Маріуполіс", присвячену життю в українському портовому місті на тлі військового конфлікту з Росією. Прем’єра картини відбулася на 66-му Берлінському кінофестивалі, в рамках секції Panorama Dokumente.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок