На благодійному аукціоні продали картину із зображенням оголеного Путіна

На благодійному аукціоні продали картину із зображенням оголеного Путіна

На благодійному аукціоні продали картину із зображенням оголеного Путіна
Фото: The Times

У понеділок, 9 травня, на аукціоні сучасного мистецтва Herman's у Дубліні картину ірландського художника Шейна Беркері "Оголений чоловік" продали за 2200 євро. Усі кошти перерахують на допомогу Україні. Про це пише The Times.

На картині зображено оголеного чоловіка, схожого на російського президента Володимира Путіна. Однак художник перестраховується і не називає імені: "Можливо, я зайве перестраховуюсь, не називаючи його імені, але всі можуть здогадатися, хто це".

"Викликає дивне відчуття знайомого й водночас чогось дивного. Оксамит оголеного тіла різко контрастує з деспотичним зморшкуватим обличчям", — йдеться в описі картини.

"Ця робота нагадує, що зображена особа є простим чоловіком. Вона підкреслює, наскільки абсурдно, що стільки людей гине через його рішення", — зазначає автор.

На благодійному аукціоні продали картину із зображенням оголеного Путіна
Беркері уже не вперше висловлює протест з допомогою мистецтва. Фото: en.wikipedia.org

Отримані на аукціоні гроші художник японсько-ірландського походження пожертвує Червоному Хресту. Представники аукціонного будинку Herman's скасували аукціонний збір, до загальної суми також додалася комісія покупця. Загалом Україні передадуть 2 876 євро та 50 центів. Покупець картини забажав залишитися невідомим.

30-річний Шейн Беркері – художник із Дубліна, робота якого зосереджена на зображенні людської форми. У 2015 році він, ще студент Національного коледжу мистецтв і дизайну, намалював оголеного директора коледжу після демонстрацій студентів, які були незадоволені умовами навчання та проживання.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок