Каннський кінофестиваль відмовив у акредитації російським журналістам

Каннський кінофестиваль відмовив у акредитації російським журналістам

Каннський кінофестиваль відмовив у акредитації російським журналістам
. Фото: liter.kz

Організатори Каннського кінофестивалю в офіційних заявах стверджують, що не допустять ЗМІ, пов'язані із державними структурами, однак фактично акредитацію не отримав жоден із російських журналістів. Про це повідомляє The Wrap.

На думку організаторів, журналісти РФ "не відповідають євроцінностям". Керівниця пресслужби кінофестивалю Агнес Леруа заявила, що вони "чекали, поки відносини між Росією та Україною налагодяться", перш ніж ухвалити рішення щодо акредитації росіян, однак за 10 днів до початку відповіді на запитання, чи Канни акредитували когось із російських журналістів, The Wrap так і не отримали.

Каннський кінофестиваль відмовив у акредитації російським журналістам.
Каннський кінофестиваль відмовив у акредитації російським журналістам. Фото: thewrap.com

Позиція фестивалю щодо Росії була викладена у заяві ще 1 березня. У ній, зокрема, йшлося, що: "Якщо війна не закінчиться в умовах, які задовольнять український народ, було вирішено, що ми не будемо вітати офіційні російські делегації та не прийматимемо присутності будь-кого, пов’язаного з російським урядом. (…) Відданий своїй історії, яка розпочалася в 1939 році з опору фашистській і нацистській диктатурі, Каннський фестиваль завжди служитиме митцям і професіоналам галузі, які підіймають свій голос, щоб засудити насильство, репресії та несправедливість, з основною метою – захистити мир і свободу".

Цьогоріч Каннський кінофестиваль триватиме з 17 по 28 травня. Попри заклик України до світових кіноспільнот бойкотувати російський кінематограф, до основної конкурсної програми кінофестивалю включили картину російського режисера Кіріла Сєрєбряннікова "Дружина Чайковського".

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок