У Києві збираються "дерусифікувати" пам'ятники Булгакову, Пушкіну та ще 60 об'єктів

У Києві збираються "дерусифікувати" пам'ятники Булгакову, Пушкіну та ще 60 об'єктів

У Києві збираються "дерусифікувати" пам'ятники Булгакову, Пушкіну та ще 60 об'єктів
Пам'ятник Михаїлу Булгакову на Андріївському узвозі. Фото: Фокус

У Києві запропонували демонтувати пам'ятники, пов’язані з російською історією та культурою, та звезти їх до Музею тоталітаризму. Про це повідомила депутатка Аліна Михайлова у своєму Facebook.

Депутатки Аліна Михайлова ("Голос") та Ксенія Семенова ("СН") зареєстрували у Київській міській раді проєкт "Про демонтаж пам'ятних знаків та їх частин, пов'язаних із РФ та колоніальною спадщиною".

Документ пропонує протягом 2 місяців після ухвалення відповідного рішення демонтувати пам'ятники, меморіальні об'єкти та меморіальні дошки й передати їх на зберігання відповідним районним державним адміністраціям до моменту створення в Києві музею тоталітаризму.

"Дерусифікація Києва – одна з головних моїх цілей за ці 2 роки у Київраді. Через шалений опір ідеологічних ворогів (привіт, "ОПЗЖ") і нерозуміння наших "консерваторів", це завжди давалось надзвичайно важко. Навіть щоб знести пам‘ятник дружби Києва та Москви, довелось пів року продовбати усі міські структури. Про безліч пушкіних і львов толстих я навіть мовчу.

Війна все змінила і пришвидшила втричі. Нарешті є розуміння, що колоніальну спадщину треба знищити. Бо це питання нашого визволення. І це розуміння є не тільки в купки міських божевільних, а у держави, влади і суспільства в цілому. (…) Дуже сподіваюсь на оперативне і позитивне ухвалення, а далі – втілення у життя", – написала Михайлова.

"Київ має бути денацифікований. Тобто – дерусифікований"

Перелік об’єктів, які, на думку депутатки, мають бути демонтовані, можна переглянути тут.

Крім того, у Київській міській раді заявили про наміри перейменувати п’ять станцій метрополітену. Йдеться зокрема про станції "Мінська", "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Дружби народів" та "Площа Льва Толстого".

Секретар Київради Володимир Бондаренко повідомляє, що також хочуть перейменувати 279 вулиць, провулків, алей, проспектів та шосе. Усі вони мають назви, пов'язані з росією чи білоруссю.

До 1 травня 2022 року Київрада прийматиме пропозиції щодо нових назв.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок