Після звільнення Київщини від окупантів з’ясувалося, що дуже багато житлових будинків зруйновано. Один з таких – житло української художниці-шістдесятниці Любові Панченко, повідомила у Facebook ведуча Суспільного Дарія Гірна.
"Любов Панченко провела місяць в російській окупації в Бучі. Її будинок пошкоджено так, що жити там неможливо. Сама вона там ледь вижила. Зараз пані Люба госпіталізована в Києві, але скоро її виписують і їй немає, по-перше, де жити. З рідних — лише сестра, якій 80 років і яка добре, аби про себе подбала. По-друге, зважаючи на вік і фізичний стан, художниця потребує догляду. Порадьте, що робити і куди звертатися в такій ситуації?" – написала Дарія.
"Любов Михайлівну 2 квітня привезли в столичну лікарню, але ми ще про це не знали й шукали її по всіх усюдах: нам давали якісь інші зовсім адреси, ходили різні чутки, – повідомила завідувачка Музею шістдесятництва Олена Лодзинська. – Тож наразі пані Любов лежить у Святошинському районі в 5-й лікарні, що по вул. Відпочинку, 11 в хірургічному відділені, у 612 палаті. До слова, сьогодні її провідала Валентина Максимівна Чорновіл. (...) Люба зараз хоч і дуже ослаблена, але при ясному розумі й радіє, коли до неї приходять у палату провідати, поговорити. Залишається лише сподіватися на одужання пані Любові й вирішення її "квартирного питання".
Любов Панченко – професійна художниця-модельєрка, почесна громадянка міста Буча, лауреатка премії імені В. Стуса (2001), членкиня Союзу Українок. Художниця належить до групи митців-шістдесятників, які відроджували українську культуру в часи хрущовської відлиги.
На початку березня український письменник Олександр Михед писав у Facebook, що окупанти знищили його будинок у Гостомелі.
А у Бучі російські війська обстріляли будинок, де зберігався архів українського політика В’ячеслава Чорновола та дисидента-шістдесятника, політв’язня Миколи Плахотнюка, про що повідомив син Плахотнюка та племінник Чорновола, Богдан Плахотнюк, на своїй сторінці.
Війна — усі останні новини
- У Японії анонсували вихід манги про ленгедарного українського пілота — Привида Києва
- Африканські трунарі продали мем про себе на NFT-аукціоні на підтримку України
- "We're from Ukraine": як українські меми про війну перекладають для закордонної аудиторії
- Олімпійська чемпіонка пропливла крізь "криваве" озеро як протест проти геноциду українців
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!