Дивимось, як сипляться на нас зорі: 16 нових пісень про сподівання, біль і гордість

Дивимось, як сипляться на нас зорі: 16 нових пісень про сподівання, біль і гордість

Дивимось, як сипляться на нас зорі: 16 нових пісень про сподівання, біль і гордість
. Ілюстрація: Нікіта Тітов

Читаючи анотації до багатьох нових пісень, часто можна побачити фразу "Сподіваюся, що така пісня у мене буде одна". З лютого слово "війна" перестало бути метафорою у піснях, і мабуть, далі українські артисти його використовуватимуть лише за прямим призначенням, бо той, хто переживе цю жахливу війну, ніколи не зловживатиме цим словом.

У цій збірці "16 нових пісень про сподівання, біль і гордість", що видали за останні два тижні: Pink Floyd, Сергій Бабкін, Артем Пивоваров, KHAYAT, KOLA, Krechet, Фіолет, ХАС, квіткіс, Yurcash, KRUTЬ, Karta Svitu, АСАФАТОV, Tember Blanche, Lama, alyona alyona i Jerry Heil.

Pink Floyd – "Hey Hey Rise Up" (feat. Andriy Khlyvnyuk of Boombox)

Девід Гілмор: "Це справді важка річ – бачити цей надзвичайно божевільний, несправедливий напад великої держави на незалежну, мирну, демократичну націю. Розчарування від того, що бачиш це і думаєш: "Що, ****, можу зробити?" – це просто нестерпно.

Мої онуки наполовину українці, моя невістка Яніна – українка, її бабуся була у Харкові ще три тижні тому. Вона дуже стара, інвалід, в інвалідному візку, з доглядальницею, і Яніна та її сім'я змогли перевезти її через всю Україну до польського кордону, а тепер їм вдалося перевезти її до Швеції, буквально минулого тижня”.

Сергій Бабкін & Sound Kalpa (feat. Sidor) – "Далі Ми Самі"

Сергій Бабкін: "Дуже сподіваюся, що така пісня в мене буде одна, і я не встигну написати чогось подібного. Бо незабаром усе закінчиться — буде наша перемога і настане мир. Наша країна почне розквітати! Не наново, а вийде на новий рівень, на нову висоту свого польоту. Набуде неймовірної сили духу, згуртованості, любові. Кожне життя матиме сенс!".

Артем Пивоваров & Лілу 45 – "Радісно/Страшно"

Артем Пивоваров: "Роботу "Радісно/Страшно" було створено ще до війни, але зараз вона набула нових сенсів і актуальна як ніколи. Як і сам проєкт "Твої вірші, мої ноти". У часи боротьби за збереження генетичного коду нації культура потребує особливої підтримки, а це і є головна мета проєкту".

KHAYAT – "Під Дощем"

KHAYAT: "Кожен ранок – надія. Кожен дзвінок – одкровення. День за днем ворог нещадно краде наші життя, руйнує наші домівки та мрії. Ми вже ніколи не будемо такими, як раніше. Та де б ми не знаходились, як би важко нам не було, наша найважливіша місія, попри біль та спустошення — оберігати одне одного! Бо сила наша в єднанні!".

KOLA – "Парасолі"

KOLA, Анастасія Прудіус: "Вдячна Ваньку Клименку за таку пісню. Вона точно відображує думки всієї України, всіх жінок, яких зараз захищають чоловіки. Я не виняток, і звісно, що дуже вдячна своєму чоловіку за мужність, вдячна всім, хто в ЗСУ, в ТрО, всім, хто захищає свої сім’ї, хто хоробро бореться з ворогом! Ця пісня-присвята для України, для наших неймовірних, стійких, вільних, добрих людей. Слава Україні! Героям Слава!".

Krechet & KOLA – "Медея"

Krechet: "В укриттях під вибухами дні тривають довше

У Львові для колясок так не вистачить і площі".

Фіолет – "Заряджай"

Сергій Мартинюк: "Заряджай" – пісня про біль і гордість, гнів та наснагу. Пісня, якою хочеться сказати велике ДЯКУЮ захисникам України, волонтерам, медикам, рятувальникам. Кожному українцю, для кого слова УКРАЇНА не умовність, а код ідентифікації.

Попри втрати, руїни та розпач, маємо акцентуватися на Перемозі. На хороших новинах. На маленьких і великих звитягах фронту і тилу. На щоденних прикладах єдності, організованості, людяності і, звісно, відваги тих, хто беззастережно ризикує та жертвує життям заради кожного з нас. У кожного з нас є свій персональний список Героїв. Переможемо!".

ХАС – "Партизани"

ХАС: "Йшли селом партизани" стала першою колисковою мого сина ще два роки тому. Війна роз'єднала мою сім'ю. Та щовечора (дякуючи технологіям) я все одно співаю її йому перед сном. Кожне покоління чекає свої випробовування. Та від виховання залежить, як ми його витримаємо! Своєму сину я скажу, як сказав мені прадід: "Воля чи неволя, пам'ятай, ти – ПАРТИЗАН".

квіткіс – "Привиди"

квіткіс: "Цей трек присвячується усім нам – чувакам і чувіхам з синьо-жовтими сердечками, які наполегливо і невпинно роблять рідну країну сильнішою і найкращою!".

Yurcash – "Будем Воювати"

Yurcash, Юрко Юрченко: "Пісню написав Мар'ян Берездецький (позивний "Дзвін") зі Стрия, боєць Добровольчий батальйон "ОДЧ Карпатська Січ", з яким я подружився на передовій. Хоча через свою природню скромність він сказав, що пісня народна. Я перерив весь інтернет і зрозумів, що це авторський твір. І вона не єдина, яку ми почули у виконанні Мар‘яна в перервах між мінометними обстрілами. Вона вразила мене своєю душевністю і простотою. У ній — вся тяглість поколінь, що воювали з нашим одвічним заклятим ворогом. Вона і сумна, і лірична, але надпотужна та вмотивовує нас, українців до боротьби.

Дякую тобі, мій Побратиме, за цю пісню!".

KRUTЬ – "Воля"

Марина Круть: "Присвячую усім нескореним братам і сестрам!".

Karta Svitu – "Вона Лягає Спати"

Іван Марунич: "Пісню "Вона лягає спати" я написав ще до початку повномасштабної війни. Як і більшість пісень, що пишуться на натхненні, рядки склалися буквально за 15 хвилин. На деякий час я відклав запис, а коли повернувся, зрозумів, що це — пісня не просто про кохання, а конкретно про розлуку під час війни. Деякі перші слухачі звертали увагу на перший куплет, де співається про поїздку за кордон, вокзал і касу. Казали, що це вже не дуже актуально – мовляв, всі купують квитки онлайн. І за кордон швидше літають, ніж їздять потягом. На жаль, картинки перших днів евакуації, забитих вокзалів і черг біля кас тепер залишаться перед нашими очима назавжди. І всі ми чекаємо, коли близькі люди знову зможуть бути разом".

АСАФАТОV – "Загуляла Весна"

Сергій Асафатов: "Те, що сіяли кожного дня

Проросте через каміння".

Tember Blanche – "Ненародженим"

Олександра Ганапольська: "Ненародженим" — це пісня, народжена на тлі гніву. Вона про фашизм, Маріуполь і неймовірний біль. Вона про геноцид нашого народу, а особливо знищення українців, які навіть не встигли побачити світ.

Чи варто казати, що ми ніколи цього не пробачимо? Якщо хтось ще не зрозумів, що таке "рускій мір", і вважає путлєра єдиним винуватцем цього звірства, то нам із вами немає про що говорити.

Це пісня для тих, хто все розуміє. Чи принаймні хоче розуміти.

LAMA – "Сильні Люди"

Наталя Дзеньків: "Коли я дізналася про подвиги пілота Привида, я побачила в ньому історію не лише одного воїна, а уособлення всіх героїв, які борються за свою країну. У цій війні кожен з нас Великовоїн, у кожного громадянина України свій фронт, тому другий пілот — це народ України, який в тилу виконує свою надважливу місію".

alyona alyona – "Молитва" (feat. Jerry Heil)

alyona alyona: "З 24 лютого моє життя змінилося безповоротно і назавжди. Творчість всередині мене згасла, проте я все ж інколи пишу вірші. І перше, що народилося в мені — молитва. Моя мама багато молиться. Особливо зараз. І я захотіла приєднатися до неї".

Jerry Heil: "Як музикант, що досліджує фізичні властивості звуку, стверджую, що слово — це матерія. А як вірянка, відчуваю це так: що гучніше звучить це слово, то скоріше бажане справдиться".

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок