Український інститут закликає зупинити співпрацю з РФ та популяризацію російського мистецтва

Український інститут закликає зупинити співпрацю з РФ та популяризацію російського мистецтва

Український інститут закликає зупинити співпрацю з РФ та популяризацію російського мистецтва
. Буча, Київська область, 2 квітня 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Уже вдруге Український інститут закликав міжнародні та українські культурні організації, особисто митців та представників громадянського суспільства зупинити будь-яку співпрацю з РФ.

Така заява була опублікована на офіційному сайті інституту.

"Вважаємо, що цей крок є необхідним для стримування агресора, який розв’язав жорстоку і невиправдану війну проти України – суверенної й мирної європейської держави, а також віддавна використовує культуру і "м’яку силу" для маніпуляцій і політичної пропаганди", — зазначили представники УІ в заяві.

У зверненні наголошено, що повномасштабне вторгнення уже забрало життя тисяч мирних громадян, призвело до руйнувань цивільної інфраструктури та сотень житлових будинків, знищило десятки об’єктів культурної спадщини – церков, соборів, музеїв та бібліотек.

Особливо шокували фотографії та свідчення очевидців з окупованих російською армією регіонів – півночі Київської області, Маріуполя та інших міст і сіл України, а саме вбивства цивільних, зґвалтування, мародерства, що тільки підтверджує нехтування Росії міжнародним правом.

Тому у своїй заяві УІ нагадує свої вимоги та розширює їх:

  • На знак поваги та скорботи, утриматись від представлення, виконання та популяризації російської культури й мистецьких творів, поки триває війна проти України;
  • Призупинити участь Росії в міжнародних культурних та академічних подіях – фестивалях, бієнале, виставках, мистецьких і літературних ярмарках, форумах і конференціях;
  • Бойкотувати події та проєкти, організовані російськими інституціями та фондами, які прямо чи непрямо пов’язані з путінським режимом та/або фінансуються російською державою і приватним капіталом;
  • Скасувати співпрацю з російськими митцями та науковцями, які підтримували путінський режим після 2014 року, не визнають політичну відповідальність росіян за злочини російської держави та публічно не заявили про засудження війни проти України;
  • Вилучити зі складу наглядових рад культурних та академічних інституцій представників, пов’язаних з російською державою та/або російським приватним капіталом;
  • Відмовитись від фінансування, благодійних внесків і спонсорської підтримки з боку російських організацій та їхніх партнерів, які працюють в інших країнах.

"Вважаємо недоречним запрошення разом українських і російських митців та дієвців культури, науковців, дослідників та освітян до співпраці, діалогу чи примирення на міжнародних майданчиках, поки російська армія вбиває українців. Дискусії про Україну не можуть відбуватись без участі її представників", — наголошують у заяві.

Замість співпраці з Росією УІ закликає відкривати світові Україну – демонструвати кінофільми українських режисерів, виконувати українську музику, ставити постановки українських драматургів, перекладати сучасну літературу, запрошувати науковців долучатися до міжнародних дослідницьких проєктів, ініціювати створення українських кафедр, центрів та студій, переосмислювати саме значення та підходи дослідження Східної Європи загалом та України окремо.

Національна галерея Лондона уже робить кроки щодо переосмислення мистецтва, яке зображує Україну. Так, відома пастель Деґа "Російські танцівниці" була перейменована на "Українські танцівниці" внаслідок численних закликів українців у соціальних мережах.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок