"Лозниця – художник": президент вважає неправильним бойкот кінорежисера Лозниці

"Лозниця – художник": президент вважає неправильним бойкот кінорежисера Лозниці

"Лозниця – художник": президент вважає неправильним бойкот кінорежисера Лозниці
.

Нещодавно президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю російським ЗМІ. Серед питань, зокрема, торкнулися і бойкоту представників культури. Президент зазначив, що міжнародне ігнорування тих чи інших російських спортсменів чи митців, які, за великим рахунком, не мають ніякого стосунку до політики, — це правильно.

"Бо, на жаль, вони мають стосунок. Вони, можливо, навіть не відчувають це до кінця, так? Але вони мають це зрозуміти, що вони є інструментом міжнародного іміджу країни", сказав Зеленський.

Водночас, президент вважає, що бойкот кінорежисера Сергія Лозниці не зовсім правильним.

"Я вважаю, що бойкотувати, наприклад, Лозницю неправильно. Я вважаю, що Лозниця – художник… Я можу не все знати, так? Я навіть не знаю причини, через яку організація звідкись там виключила. Я вважаю, що помилка, мені здається, якась була. Не знаю. Я точно не глибоко у питанні. Але він художник, який має проукраїнську позицію. Те, що я чув. Позицію справедливу", сказав він.

Що відомо

Кінорежисера Сергія Лозницю виключили зі складу Української кіноакадемії. Причиною стало те, що він виступав прости бойкоту російського кінематографу, а також те, що його фільми увійшли до програмі кінофестивалю російського кіно "Між Львовом та Уралом", який має пройти у Франції.

Читайте "Не може бути жодних компромісів чи напівтонів": Лозницю виключили з Української кіноакадемії

Сам Лозниця, категорично не згодний з цим рішенням, опублікував заяву, де наголосив, що "завжди буде українським кінорежисером", а своє виключення назвав нацизмом і подарунок кремлівській пропаганді.

Читайте Лозниця про виключення з Української кіноакадемії: "Це нацизм і подарунок кремлівській пропаганді"

Також Українська кіноакадемія звернулася до організаторів запланованого фестивалю із закликом переглянути вектор події та змінити назву "Від Львова до Уралу", "оскільки таке позиціонування нівелює кордони суверенної України, не є коректним та не відповідає географічній та історичній дійсності", а також припинити співпрацю з російським кінематографом.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

На початок