Російські окупанти викрали героя документального фільму "Українські шерифи"

Російські окупанти викрали героя документального фільму "Українські шерифи"

Російські окупанти викрали героя документального фільму "Українські шерифи"
.

Російські військові утримують в полоні старосту Старої Збур'ївки (Херсонська область) та героя документального фільму "Українські шерифи" Віктора Маруняка. Про це у відеозверненні на сторінці у Facebook повідомив голова Голопристанської територіальної громади Олександр Бабич.

Стрічка, яка була висунута від України на премію "Оскар", розповідає про Маруняка, який призначив себе шерифом у відсутності реальної поліції чи офіційної влади після російського вторгнення до Східної України у 2014 році, і підтримував мир між сусідами щодо вкрадених курей та давав поради про життя та кохання, де тільки міг.

Сценаристка фільму Дарина Аверченко зв'язалося з донькою Віктора Маруняка, яка розповіла (передає видання Variety), що російські військові забрали старосту у середині березня.

Спочатку солдати намагалися його залякати, але потім сказали, що їм просто треба десь переночувати. Вони повернулися разом із Маруняком, і 25 солдатів провели ніч у будинку Маруняка. Наступного дня солдати переїхали до сільської школи та Будинку Культури.

"Вони його не чіпали і сказали, що, якщо не буде провокацій, його не гнобитимуть та скоро підуть із села. Але зараз їх ще більше, і це вже не солдати, а спецназ", — розповідає Аверченко.

За словами сестри старости Старої Збур'ївки, Віктора Маруняка викрали 21 березня через його активну проукраїнську позицію, а 23 березня привезли додому в кайданках.

"Окупанти підкинули до його будинку гранати. Сказали, що за це його відвезуть до російської в'язниці на 20 років. Маруняк відповів: "Ми тут в Україні!". Окупанти сказали йому: "З 1 квітня тут буде Росія". Потім російські солдати пограбували. та зруйнували його дім, залишивши його дружину без їжі", – розповідає Аверченко.

Аверченко додає, що Віктор хронічно хворий, але російські окупанти відмовилися взяти його ліки. За її словами, на ситуацію вже звернули увагу український омбудсмен Людмила Денісова та Amnesty International.

Війна — усі останні новини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок