Директором Каннського кінофестивалю вперше за його історію стала жінка

Директором Каннського кінофестивалю вперше за його історію стала жінка

Директором Каннського кінофестивалю вперше за його історію стала жінка
festival-cannes.com

23 березня на засіданні Ради директорів Французької асоціації Міжнародного кінофестивалю, до якої входять чиновники та представники кіноіндустрії, методом таємного голосування обрали нового президента фестивалю – Іріс Кноблох.

Таким чином Іріс Кноблох стала першою жінкою-президентом Міжнародного кінофестивалю. Вона вступить на посаду 1 липня, а її трирічний мандат поширюватиметься на 2023-2025 роки.

"Я завжди виступала за кіно протягом усієї своєї кар’єри, як у Франції, так і за кордоном, і я в захваті від того, що можу віддати все, щоб ця світова подія залишалася впливовою", — заявила Кноблох.

Насамкінець Кноблох подякувала за чудову роботу П'єра Лескюра, французького журналіста, який був президентом фестивалю з 2014-го і переобирався тричі.

Директором Каннського кінофестивалю вперше за його історію стала жінка
Іріс Кноблох.

Іріс Кноблох 59 років, юристка за освітотю. 25 років Кноблох обіймала різні керівні посади у WarnerMedia, з них 15 років вона була генеральним директором Warner Bros. France. У 2008 році її було призначено кавалером Почесного легіону. Також Іріс була членкинею Оскарівського комітету у Франції.

Протягом усіх цих років вона, як генеральний директор компанії Warner France привозила до Канн і підтримувала найкращих світових авторів: Клінта Іствуда на 25-річчя фільму "Непрощений", Крістофера Нолана, який керував реставрацією фільму Стенлі Кубріка "2001: Космічна одіссея", фільм "Че" Стівена Содерберга, який приніс Бенісіо дель Торо нагороду "найкраща чоловіча роль", фільми Вуді Аллена "Вікі Крістіна Барселона" та "Ти зустрінеш високого темного незнайомця" та багато інших.

Цього року Каннський кінофестиваль відбудеться з 17 по 28 травня.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок