У вільний доступ виклали художній фільм "Ціна правди" про злочини сталінського режиму та Голодомор

У вільний доступ виклали художній фільм "Ціна правди" про злочини сталінського режиму та Голодомор

У вільний доступ виклали художній фільм "Ціна правди" про злочини сталінського режиму та Голодомор

Кіностудія FILM.UA опублікували на своєму YouTube-каналі художню стрічку "Ціна правди" про журналіста, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, де замість обіцяного "комуністичного раю" побачив лише нещастя звичайних людей і жорстокість панівної верхівки.

"Ціна правди" – це історичний трилер, оснований на реальних подіях. Він розповідає про журналіста Ґарета Джонса, який знайомиться з реальністю "радянської утопії" і, попри смертельні ризики та погрози спецслужб, розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, цензуру та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману "Колгосп тварин" Джорджа Орвелла.

Світова прем'єра фільму "Ціна правди" про Голодомор в Україні польської режисерки Аґнєшки Холланд (інша назва "Ґарет Джонс" або "Містер Джонс") відбулася 10 лютого 2019 року в межах 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Консультантом проєкту став американський історик і письменник Тімоті Снайдер, який у книзі "Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним" обґрунтував тезу про те, що радянський та нацистський режими знищили близько 14 млн мешканців на території України, Польщі, Білорусі, Прибалтики та в західних областях РФ.

Питання кількості людських втрат України від Голодомору досі залишається відкритим. Більшість науковців відстоює число вбитих понад 7 мільйонів осіб в УРСР та 3 мільйони українців в інших регіонах СРСР: на Кубані, в Центрально-Чорноземній області, Поволжі та Казахстані.

Разом з тим, згідно з даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України, втрати населення на території України через надсмертність під час Великого Голоду становили 3,9 млн осіб.

За регіональним розподілом втрат, із тогочасних 7 областей, які входили до складу України, найбільше постраждали Київська та Харківська області. У кожній з них передчасно померли понад 1 млн осіб.

Крім того, за даними дослідників, у пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирали 24 особи, щогодини – 1 440, щодоби – 34 560.

У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Однак наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок