ЮНЕСКО закликало росіян припинити руйнування культурних цінностей в Україні

ЮНЕСКО закликало росіян припинити руйнування культурних цінностей в Україні

ЮНЕСКО закликало росіян припинити руйнування культурних цінностей в Україні

Як повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, 18 березня Комітет з охорони культурної спадщини ЮНЕСКО на другому позачерговому засіданні ухвалив декларацію щодо війни в Україні.

Так, війська РФ повинні припинити руйнування, незаконне привласнення та вандалізм культурних цінностей, що знаходяться в Україні. Росію закликали дотримуватись зобов'язань Гаазької конвенції 1954 року про захист культурних цінностей під час збройного конфлікту та ратифікувати Другий протокол до неї.

Станом на 30 січня 2018 року конвенція ухвалена (країна приєдналася, ратифікувала або подала повідомлення про правонаступництво) 130 країнами. Додатково прийнято два Протоколи до конвенції. Перший протокол був внесений 14 травня 1954 року і набрав чинності 7 серпня 1956 року. Ратифіковано 108 країнами, зокрема Росією. Другий протокол був внесений 26 березня 1999 року та набрав чинності 9 березня 2004 року. Ратифіковано 72 країнами – РФ станом на вересень 2017 року його не ратифікувала.

Особи, винні в порушенні норм конвенції, притягаються до кримінальної відповідальності згідно з чинним національним законодавством.

Декларація пропонує Україні у тісній координації з ЮНЕСКО якнайшвидше позначити ключові об’єкти культурної спадщини захисною емблемою Гаазької конвенції.

ЮНЕСКО закликало росіян припинити руйнування культурних цінностей в Україні
Захисна емблема Гаазької конвенції 1954 року.

Документ запрошує всі держави-члени, ЮНЕСКО та відповідні експертні організації з питань культурної спадщини надавати Україні на її прохання будь-яку підтримку чи поради щодо захисту та охорони своєї культурної спадщини.

Поміж іншим, ЮНЕСКО надасть Україні невідкладну підтримку, зокрема, фінансову. Також висловлено готовність надати статус посиленого захисту (enhanced protection) ключовим об’єктам культурної спадщини.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок