"Від Львова до Уралу": у Франції планують фестиваль російського кіно

"Від Львова до Уралу": у Франції планують фестиваль російського кіно

"Від Львова до Уралу": у Франції планують фестиваль російського кіно

У французькому місті Нант планують провести фестиваль російського кіно Univerciné russe. Слоганом заходу слугує вираз "Від Львова до Уралу". Про це у своєму Facebook написала українська кінорежисерка та письменниця Ірина Цілик.

Мисткиня додала, що лист із закликом скасувати подію уже готується. Хоча, за словами Цілик, після того, як на організаторів полилась критика, до програми додали деякі українські фільми.

На своєму сайті Univerciné russe розмістили заяву, де спробували пояснити позицію: "Ми запитали себе: що робити, як реагувати на страх, який охопив нас у лютому 2022 року, коли на Україну впали перші російські бомби? Чи варто скасувати демонстрацію на знак протесту або, навпаки, пояснити, що ми, звичайно, засуджуємо війну, яку веде Кремль?"

"Ми вирішили дещо змінити фестиваль, прибрати святкові моменти і використати простір для роздумів та обміну думками", — додали організатори.

Також зазначається, що до програми залучені фільми українських та російських режисерів, які виступили проти війни. У переліку можна знайти стрічки Кіри Муратової "Астенічний синдром" (1989), Сергія Лозниці "В тумані" (2012) і "Донбас" (2018) та інші.

Поза тим, Українська кіноакадемія підготувала звернення до організаторів запланованого фестивалю із закликом переглянути вектор події, змінити назву "Від Львова до Уралу", "оскільки таке позиціонування нівелює кордони суверенної України, не є коректним та не відповідає географічній та історичній дійсності", а також припинити співпрацю з російським кінематографом.

У своєму дописі на Facebook Українська кіноакадемія додає посилання на лист-звернення, який можна підписати, а також ознайомитися з повним текстом заяви.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок