11 березня група чинних та колишніх європейських політиків подала до Нобелівського комітету листа з проханням номінувати президента Володимира Зеленського та народ України на Нобелівську премію миру. Для цього необхідно переглянути процедуру номінації та продовжити терміни подачі заявки до 31 березня 2022 року.
Це прохання вони виклали в листі до комітету Нобелівської премії.
"Сміливі українці та українки борються за збереження демократії та самоврядування. Від стійкого спротиву демократично обраного президента України Володимира Зеленського до чоловіка, який зі сльозами на очах прощається з родиною, щоб захищати свою країну, весь народ України піднявся на спротив силам авторитаризму… Ми віримо, що зараз саме час показати народу України, що світ на їхньому боці", – зазначено у зверненні.
"Ми розуміємо, що це порушення процедури, однак віримо, що воно виправдане через поточну безпрецедентну ситуацію. Наш демократичний обов’язок – протистояти авторитаризму та підтримувати народ, який бореться за демократію та право на самоврядування", – додали європейські політики.

Так, серед підписантів – колишній міністр закордонних справ Естонії, член Європейського парламенту Урмас Пает, колишній прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп, директор з політичних питань Гаазького центру стратегічних досліджень та колишній член парламенту Ган тен Бруке, член Європейського парламенту та віцепрезидент EV Естер де Ланж, член Європейського парламенту Катрін Лангензіпен, колишні міністри оборони Нідерландів Анк Бейлевелд та Йоріс Воргоєв, колишні міністри закордонних справ Нідерландів Бернард Бот, Берт Коендерс та Максим Ферхаген, колишній віцепрем’єр-міністр Нідерландів, прем’єр-міністр Європейського парламенту Гай Верхофстадт та інші.
Нобелівська премія миру – одна з шести Нобелівських премій. Відповідно до волі Альфреда Нобеля, її мають присуджувати тому, хто "зробить найбільший або найкращий внесок у дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів".
Номінації зазвичай повинні бути подані до 1 лютого року присудження. Номінації, що присуджуються членами Комітету можуть подаватись і після цього останнього терміну, але не пізніше ніж до першого зібрання Комітету.
Читайте 159 нобелівських лауреатів підписали листа на підтримку України
- "За Україну, за її волю!" Повстанський плейлист на Spotify від Суспільне Культура
- Блогер-мільйонник кіт Степан виїхав з України
- Архангел з Джавеліном та інші сюжети війни в ілюстраціях львівського художника-іконописця
- "Я фанат Зеленського!": американський комік Алекс Стайн висловився на підтримку України
- Арнольд Шварценеггер звернувся до росіян: "Це незаконна війна"
- Президент українського PEN відповів на лист німецьких PEN-колег з назвою "Ворог Путін, а не Пушкін"
- Це порушує їхні права: Human Rights Watch закликали Україну не публікувати фото російських полонених
Війна — усі останні новини