Президент українського PEN відповів на лист німецьких PEN-колег з назвою "Ворог Путін, а не Пушкін"

Президент українського PEN відповів на лист німецьких PEN-колег з назвою "Ворог Путін, а не Пушкін"

Президент українського PEN відповів на лист німецьких PEN-колег з назвою "Ворог Путін, а не Пушкін"
.

Днями німецький PEN-клуб опублікував заяву щодо вторгнення Росії в Україну, зазначивши, що загалом вони підтримують санкції Європейського Союзу, однак занепокоєні надмірним закликом до ігноруванням усієї російської культури — вони назвали це "перемогою божевілля".

8 березня на офіційному сайті українського PEN вийшла заява-відповідь від президента українського клубу Андрія Куркова.

У тексті звернення Курков наголошує, що повністю зрозуміти бажання українців бойкотувати усю російську культуру можуть лише жителі Сараєва, Дубровника і Ковентрі — це міста, які були знищені бомбами німецьких окупантів.

Письменника обурює те, що міжнародні організації досі пропонують організувати онлайн-дискусії з представниками російської культури, щоб поговорити про війну та проблеми України загалом.

"Я не знайшов жодної інформації про дискусії щодо примирення між радянськими та німецькими письменниками в роки Другої світової війни. Їх не було.

Поки війна в Україні продовжується, таких дискусій між українськими та російськими письменниками не буде", — заявив він.

Курков наголосив, що створення "чорного списку", безумовно, не найкраща практика, однак на противагу можна створити так званий "білий список", включивши до нього імена тих російських культурних діячів, які підтримали Україну та виступили проти безпрецедентного вторгнення та немотивованої агресії.

"Що ж стосується Толстого, Пушкіна та Достоєвського – то ніхто не спалює їх книги. В Україні книги взагалі не спалюють. Замість цього російська армія спалює та обстрілює українські музеї, церкви, меморіали, включно з Бабиним Яром, і харківський будинок "Слово", будинок-пам’ятник українським письменникам 1920-1930 років, які майже всі були страчені НКВС. Це покоління письменників, що відоме як "Розстріляне Відродження", — написав президент українського PEN-клубу й додав:

"Якщо ви хочете почитати і дізнатися більше про "таємничу російську душу" — продовжуйте! Але на вашому місці я б зараз читав книжки про Україну.

Про Росію і без того всі знають дуже багато. Настав час дізнатися про історію та культуру України, про життя та думки українських громадян різних національностей, про їхні мрії, здійснення яких залежить і від вас, громадян Європейського Союзу та демократичного світу".

Президент українського PEN відповів на лист німецьких PEN-колег з навою "Ворог Путін, а не Пушкін"

Нагадаємо, у своїй заяві німецький PEN-клуб писав, що, на їхню думку, "ворог – Путін, а не Пушкін, Толстой чи Ахматова". Також німецький PEN вважає, що не лише українці є жертвами війни, розв’язаної Володимиром Путіним:

"Усі, хто помирає у цій злочинній агресивній війні, є жертвами: як українські мирні жителі, так і українські солдати, які захищають свободу своєї країни від тоталітаризму і свавілля. Часто обмануті і завжди погано оснащені російські солдати, які гинуть, борючись за фантазії та параною Путіна, теж є жертвами цього порушення міжнародного права".

Заклики України бойкотувати Росію не лише в економічному плані, а й у культурному (до прикладу – ігнорувати книги російських авторів, не виконувати п’єси, написані росіянами), можуть привести, на думку авторів заяви, до програшу в людяності та торжеству безумства, адже такі міри вдарять не лише прихильників режиму, а й тих, хто виступає проти тиранії Путіна та війни в цілому.

Повністю заяву німецького PEN можна прочитати за посиланням.

Що відомо

PEN-клуб – міжнародна неурядова організація, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Організація була створена як така, що бореться за свободу слова, діє на захист прав письменників, сприяє дружбі та інтелектуальній співпраці митців усього світу. Це одне з найстаріших об’єднань, що бореться за права людини і одна з найстаріших міжнародних письменницьких організацій.

Читайте також

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок