Всеукраїнська Рада Церков закликала закрити небо над Україною й надати державі літаки-винищувачі

Всеукраїнська Рада Церков закликала закрити небо над Україною й надати державі літаки-винищувачі

Всеукраїнська Рада Церков закликала закрити небо над Україною й надати державі літаки-винищувачі
Фото: ВРЦіРО

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій на своєму сайті 8 березня опублікувала заяву щодо обстрілів російськими загарбниками цивільних об’єктів в Україні, назвавши їх "варварськими".

Для "захисту найбільшої цінності – людських життів" Рада закликала міжнародні організації НАТО, ООН, ЄС, ОБСЄ та Раду Європи "вжити невідкладних заходів для запровадження над Україною безпольотної зони та надання Збройним Силам України сучасної техніки протиповітряної оборони, включаючи літаки-винищувачі".

У тексті згадано, що окупанти порушують всі можливі норми міжнародного права – обстрілюють балістичними ракетами (у тому числі з території Білорусі) та авіацією дитячі садки та школи, житлові квартали, лікарні, пологові будинки та інфраструктуру, необхідну для життя мирному населенню, використовуючи заборонені касетні та вакуумні бомби.

Зазначено, що "зневажливе ставлення керівництва Росії до людського життя, (…) тепер проявляється щодо мирного населення України, яке змушене рятуватися від російських ракет і окупантів, мігруючи в більш безпечні регіони нашої країни та до сусідніх держав Європейського Союзу".

У заяві засуджено невиправдану жорстокість окупантів через обстріли гуманітарних коридорів, евакуаційних автобусів та автомобілів швидкої допомоги.

Також вказано, що напад супроводжується ще й бомбуванням храмів. Зокрема згадується, що внаслідок обстрілів 2 березня пошкоджено Свято-Успенський собор УПЦ в Харкова; 7 березня від снарядів постраждали церква Різдва пресвятої Богородиці у селі В’язівка на Житомирщині, храм у селі Заворичі на Київщині, а також молитовний будинок євангельської церкви "Нове життя" в місті Ізюм на Харківщині. Під загрозою атаки опинилася навіть найбільша святиня України – Софіївський собор.

Читайте також

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок