Святослав Вакарчук: "Війна закінчиться перемогою України, інших прогнозів нема"

Святослав Вакарчук: "Війна закінчиться перемогою України, інших прогнозів нема"

Святослав Вакарчук: "Війна закінчиться перемогою України, інших прогнозів нема"
.

Лідер рок-гурту "Океан Ельзи", в минулому народний депутат України Святослав Вакарчук долучився до лав територіальної оборони. За дні, що минули після вторгнення Росії в Україну, музикант побував у Харкові, Запоріжжі, Одесі та Хмельницькому. Також записав звернення до мешканців Росії та Білорусі, де багато шанувальників творчості гурту, із закликом протидіяти війні.

В інтерв'ю кореспондентці Суспільного Святослав Вакарчук розповів про побачене в українських містах і віру в нашу перемогу.

Святослав Вакарчук: “Війна закінчиться перемогою України, інших прогнозів нема”

Що вас спонукало записатися до тероборони?

В мене і до війни не було сумнівів, що це потрібно зробити. Для цього не було жодної останньої краплі. І я не роблю з цього новини. Як військовозобов'язаний певні речі я не можу розголошувати, але маю своє завдання.

З першого дня війни я їжджу в госпіталі, їжджу на схід — в міста, які потребують моральної підтримки. І продовжуватиму це робити — надихати військових і медиків у важливих точках, де це потрібно.

Що побачили в різних містах? Що розповідаєте там людям?

Є різні міста. Одна справа — виступати в Дніпрі, інша — в розбомбленому Харкові, і бачити, як на людей впливають вибухи.

Я поїхав з Києва на третій день війни, бачив там тривогу і водночас впевненість людей. Велика кількість людей виїжджає, бо хоче вберегти свої сім‘ї. Жінки з дітьми зокрема. З військової точки зору, чим менше людей, то легше зачищати місто. Якщо ж не виїхали, то найкраще сидіти вдома.

У Запоріжжі на АЗС мене почали обіймати. Я знайома для них людина, тож перша реакція була — обійняти. Я спілкуюся з людьми зараз, аби допомогти їм впоратись зі стресом, підняти бойовий дух.

Боятись зараз не час. Ми вже перейшли рубікон — потрібно берегти землю.

Моральний дух скрізь високий. І бойовий. Солдати впевнені, що великих міст ворог не візьме, вони надійно захищені і укріплені.

Спілкуєтесь з російськими колегами?

Світ чорно-білий під час війни. Тож кожен, хто підтримує накази Путіна — ворог України. Набагато страшніше, коли твоїх дітей вбивають, ніж коли тебе забирають в‘язницю. Або коли твоя влада робить тебе співучасником злочину. Вона не відмиється від цього впродовж кількох поколінь.

Ваші прогнози щодо завершення війни?

Все закінчиться перемогою України, інших прогнозів нема.

7 березня на своїй сторінці в Facebook Святослав Вакарчук констатував: сьогодні — час героїв.

"Ті, про кого складають пісні, легенди, знімають фільми — просто серед нас. Люди, які без зброї, але з відкритим серцем і істинною любов’ю до своєї землі виходять проти озброєної орди, мери міст, які виконують свої обов'язки і продовжують щосекунди боротись разом з людьми під обстрілами, деякі — в облозі. Нескорені Маріуполь, Херсон, Ірпінь, Гостомель, Харків, Нова Каховка, Мелітополь, Генічеськ й інші. Вся Україна з вами! Знайте — ви всі герої. Ви — гордість країни. Наші. Непереможні" , — написав музикант.

22 лютого "Океан Ельзи" спонтанно виступили на Пішохідно-велосипедному мосту в Києві. Тоді Святослав Вакарчук розказав Суспільному, що гурт мав на меті об'єднати людей і показати, "що всі ми тут удома, в Києві, продовжуємо високо нести свій прапор і дивитися вперед".

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок