Українська кіноакадемія закликала бойкотувати російське кіно — коментує Лук'ян Галкін

Українська кіноакадемія закликала бойкотувати російське кіно — коментує Лук'ян Галкін

Українська кіноакадемія закликала бойкотувати російське кіно — коментує Лук'ян Галкін

Українська кіноакадемія закликала бойкотувати російське кіно на всіх рівнях. Про це йдеться в заяві, адресованій міжнародним інституціям та кінопродюсерам. Виконавчий продюсер UA:Культура Лук'ян Галкін розповів, чим важлива ця заява та якими можуть бути її наслідки.

Українська академія закликає виключити Росію з EurimagesЄвропейський фонд підтримки спільного кіновиробництва і прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт., не допускати фільми виробництва РФ на міжнародні кінофестивалі, позбавити акредитації FIAPF Міжнародна федерація асоціацій кінопродюсерів — міжнародна організація, до складу якої входять 33 кіно- та телевізійних продюсерських організацій з 28 країн із 5-ти континентів. Це єдина організація телевізійних і кінопродюсерів світового масштабу.Московський міжнародний кінофестиваль.

Також, як ідеться в заяві, важливо припинити будь-яку співпрацю із виробниками російського кіно.
"У час, коли світові держави впроваджують проти РФ економічні та політичні санкції, ця країна продовжує свою активну діяльність у культурному полі. Результатом цієї діяльності є не лише поширення пропагандистських меседжів і викривлених фактів. Це також сприяє підвищенню серед населення країн з усього світу лояльності до російської культури – культури держави-агресора, яка розв’язала безпідставну й неспровоковану війну в центрі Європи", — йдеться в заяві.

У прямому етері UA:Перший виконавчий продюсер UA:Культура Лук'ян Галкін розповів, що культурна дипломатія в вигляді подібних заяв може чинити значний тиск на країну-агресора. За його словами, лоббі російського кіно в світі величезне. "Росіяни бояться залізної завіси в культурному плані", — говорить Галкін.

"Відсутність підтримки зведе нанівець російську індустрію кінематографу. Нещодавно ми всі раділи, коли фільм українського режисера Олега Сєнцова "Носоріг" купив Netflix. Так от Росія про таке може забути. Не піде інституція, яка поважає себе і свою репутацію на співпрацю з країною, яка є терористом і до якої позивається Гаазький трибунал", — заявив Лук'ян Галкін.

Повний текст заяви Української кіноакадемії

«Шановні кінематографічні інституції та кінопрофесіонали! Ми, члени Української кіноакадемії, від імені спільноти українських кінопрофесіоналів і діячів культури закликаємо до бойкоту творів російського кінематографа.

Як відомо, з лютого 2014 року Російська Федерація веде війну проти України, виступаючи агресором. Росія анексувала Автономну Республіку Крим та окупувала частину Луганської та Донецької областей – території, які належать Україні.

Російський режим регулярно здійснює воєнні злочини проти українського мирного населення – як у зазначених вище регіонах, так і на прилеглих до них територіях.

21 лютого 2022 року Російська Федерація визнала незалежними квазіреспубліки «ДНР» і «ЛНР»: в межах як окупованих територій, так і підконтрольних Україні. А також ввела сюди війська. 24-25 лютого Росія провела ракетні обстріли по всій території України та розпочала збройний наступ у п’яти областях – зі свого і білоруського кордонів, та із Криму.

Розв’язування війни в Україні – це наступ на цивілізований світ із демократичним устроєм, злочин, який здійснюється в центрі Європи. Але в час, коли світові держави впроваджують проти Російської Федерації економічні та політичні санкції, ця країна продовжує свою активну діяльність у культурному полі.

Зокрема, до програм більшості світових кінофестивалів регулярно допускаються по кілька фільмів, створених Росією, а на їхнє просування витрачаються значні ресурси. Результатом цієї діяльності є не лише поширення пропагандистських меседжів і викривлених фактів. Це також сприяє підвищенню серед населення країн з усього світу лояльності до російської культури – культури держави-агресора, яка розв’язала безпідставну й неспровоковану війну в центрі Європи.

Навіть сама присутність російських фільмів у програмі світових кінофестивалів створює ілюзію причетності Росії до цінностей цивілізованого світу.

Враховуючи перелічені вище факти, закликаємо:

Раду Європи – виключити Російську Федерацію з Eurimages та з числа країн-учасників Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво;

фестивалі – не допускати в конкурсні та позаконкурсні програми фільми, вироблені Російською Федерацією, або в копродукції з нею;

Міжнародну федерацію асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) – позбавити акредитації FIAPF Московський міжнародний кінофестиваль.

Продюсерів – припинити будь-який бізнес з суб’єктами підприємницької діяльності Російської Федерації та не передавати права інтелектуальної власності на будь-які фільми на територію РФ. Закликаємо розірвати з ними усі контракти. Пам’ятайте, що з бізнесу, який використовуватиме ваші фільми сплачуються податки до бюджету РФ, з якого фінансується армія, що порушила кордони незалежної держави, та купуються ракети, якими бомблять мирне населення Європи.

Дистриб’юторів – звернути увагу, що за контрактами, які ви укладаєте на територію РФ, фільми нелегально розповсюджуються і на юридичну територію України, а саме: на тимчасово окуповані території Криму, та т.зв. “ДНР” та “ЛНР”. Видаючи такі ліцензії (зокрема, виготовляючи ключі kmd для кінотеатрів) ви також фактично порушуєте український суверенітет. Адже зараз фільми потрапляють в обіг на ці території за контрактами, в яких ці території визнаються територіями РФ.

Європейську асоціацію аудіовізуальних виробників (CEPI) та Європейську асоціацію комерційних фільм продюсерів (CFP-E) - закликати членів асоціації припинити будь-яку співпрацю з виробниками аудіовізуальної продукції, що підтримують агресію проти України, зокрема розповсюдження на території країн членів-асоціації аудіовізуальних творів за участі акторів та публічних осіб, що підтримують злочинні дії Російської Федерації

Підписати петицію можна за цим посиланням».

Що відомо

Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.

Станом на ранок 26 лютого російські війська продовжують завдавати ударів з усіх напрямків практично по всіх великих містах України та завдавати шкоди громадянській інфраструктурі. Але ситуація в країні контрольована.

Станом на ранок 26 лютого вбито понад 3500 російських військових, ще 200 — полонені, повідомив радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заперечив твердження речника держави-агресора Дмитра Пєскова про відмову України від переговорів. За його словами, Росія наразі висунула "неприйнятні умови та ультиматуми".

Читайте також

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок