Куди сходити в Києві: авіадрама, художня фотографія та музично-пластичний бал

Куди сходити в Києві: авіадрама, художня фотографія та музично-пластичний бал

Куди сходити в Києві: авіадрама, художня фотографія та музично-пластичний бал
PinchukArtCentre

Заплануйте власне дозвілля на лютий! Про перформанси, презентації, виставки, рок- і попфестивалі, вистави, концерти, прем’єри фільмів, залаштункове життя арттусовки розповідає програма "Арт панорама" на Радіо Промінь.

План мистецьких подій в Україні на наступний тиждень – дивимось учасників Future Generation Art Prize 2021 в Пінчук Арт Центрі, насолоджуємось виставою за п’єсою "Дядя Міша проходить мимо" і боремося з буденністю на виставці української художньої фотографії.

"Злиття" Олександри Токарєвої

 • Виставка триватиме з 16 лютого до 12 березня
 • Київ, "Щербенко артцентр", вул. Михайлівська, 22-В

До 12 березня у столичному "Щербенко артцентрі" триває виставка Олександри Токарєвої "Злиття". Цю мисткиню знають за серією хусток з рослинними мотивами. Художниця працює з природою та людиною, і ще – із психологією та взаємодією між людьми.

"Вона стверджує, що люди метушаться, як мурахи у своєму будиночку, поза яким є безмежний простір. І йому байдуже до кожної окремої особистості. Саме тому дивно та смішно заявляти, що людина є вінцем творіння, заради якої все існує і якій все служить, і перед якою схиляється", – розповідає про виставку артменеджерка Аліна Кошуба.

Проєкт "Злиття" Олександри Токаревої – це візуалізація роздумів про місце художниці у світі. Представлена серія акварельних робіт є особливою конфігурацією контексту, який визначає форму спілкування з наявною дійсністю.

Серія містить роботи, побудовані на поєднанні форм теплих відтінків з нейтральним холодним фоном, що відповідно символізує позиції людини і всесвіту та їхнє взаєморозташування.

Куди сходити в Києві: авіадрама
Афіша виставки "Злиття" Олександри Токарєвої.

Авіадрама "Зальот" в Малому театрі

 • Прем'єра: 25 та 25 лютого
 • Київ, Малий Театр, вул. Олеся Гончара, 33

Авіадрама "Зальот" за п’єсою сучасної української драматургині Людмили Тимошенко "Дядя Міша проходить мимо". Запрошує всіх на виставу художній керівник театру — Дмитро Весельський.

Головна героїня вистави "Зальот" – випускниця Ліда. Вона мріє літати, як її дядько, пілот міжнародних рейсів. Після закінчення школи дівчина хоче вивчитися на стюардесу та полетіти з цієї тісної квартири, провінційного міста, з цього прісного життя.

"Це вистава про дорослішання, про набуття досвіду, про мрію та про ціну цієї мрії. Це вистава, дія якої відбуваються в 90-х роках минулого століття, отже, на глядачів чекають ностальгічні спогади та асоціації, пов’язані з цим періодом нашої історії", – розповідає художній керівник театру Дмитро Весельський.

Режисер – Юрій Радіонов. У виставі беруть участь актори Малого театру: Христина Дейляк, Ларіса Шелоумова, Станіслав Весельський, Сергій Радченко, а також запрошені акторки – Тетяна Марштупа, Ірина Наконечна.

Куди сходити в Києві: авіадрама
Афіша авіадрами "Зальот" в Малому театрі.

БАЛ. Музично-пластична вистава

 • Вистава пройде 25-26 лютого, 19:00
 • Київ, Національна оперета України, вул. Велика Васильківська, 53/3

Найнесподіваніша прем'єра 87-го театрального сезону! 25 і 26 лютого відбудеться музично-пластична вистава – "Бал". Постановка італійського режисера Маттео Сп’яцці та хореографки Каті Тубіні.

"Специфіка вистави така, що це є пластичне рішення. Тобто комунікація між людьми відбувається без слів. Немає п’єси, немає лібретто, все побудовано на пластиці, в якій виражаються емоції, образи, настрої, характери", – розповідає про незвичайну виставу її диригент-постановник Сергій Нестерук.

Дія вистави відбувається в Італії в період від початку XX ст. – до 80-х років, до появи сучасних технологій та гаджетів. Ідея полягає в тому, що час змінює багато речей в нашому житті, та не людські почуттія. Їх ми переносимо через все наше життя, вони не змінюються.

У цій виставі ви не почуєте жодного слова, але сценічне дійство обіціяє бути захопливим, а музика італійських композиторів буде керувати діями артистів, переносячи глядача у нову реальність.

Куди сходити в Києві: авіадрама
Афіша музично-пластичної вистави The Ball.

Future Generation Art Prize 2021

 • Виставка триватиме з 25 вересня до 27 лютого
 • Київ, PinchukArtCentre, вул. Басейна, 1, 3-2

Future Generation Art Prize — це міжнародна премія в галузі сучасного мистецтва, метою якої є відкриття нових імен у світі мистецтва та надання довгострокової підтримки майбутньому поколінню художників.

Виставка, що включає нові й недавно створені роботи, досліджує не лише світ, у якому ми живемо сьогодні, а й світ, з якого ми прийшли, а також імовірне більш інклюзивне майбутнє. Геополітика, що впливає на глобальні потоки робочої сили, капіталу та технологій, залишається однією з основних сюжетних ліній у творах мистецтва. Наслідком історичного періоду колонізації, безперервних військових конфліктів і виснаження природних ресурсів є незагойні шрами.

Учасники та учасниці: Алекс Бачинський-Дженкінс, Вендімагейн Беліт, Мінья Бьябьяні, Ріндон Джонсон, Агата Інгарден, Бронвін Кац, Лап-Сі Лам, Міре Лі, Пол Меікі, Ліндсі Мендік, Херніке Науман, Педро Невес Маркес, Фріда Орупабо, Андрес Перейра Пас, Тереса Солар, Азіз Хазара, Хо Руї Ан, Тревор Янг, Ханна Куінлен та Роузі Гастінгс, Ярема Малащук та Роман Хімей, Калла Хенкел та Макс Пітегофф.

Арт-панорама
Інсталяція "Дугове відлуння" Азіза Хазари. PinchukArtCentre

Виставка Гамлета Зіньківського “3652019 + ⅔”

 • Виставка триватиме з 18 лютого до 17 березня
 • Київ, Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102-104

Гамлет Зіньківський — художник, відомий своїми street-art роботами у рідному Харкові та далеко за його межами — представить проєкт, що фактично є особистим щоденником автора, в якому він зафіксував свої реакції на події 2019 та 2021 років.

Назву виставки формують три числа: 365 — кількість днів у календарному році, 2019 — рік, на події якого реагує митець, та ⅔ — розмір паперу, який він використав.

Виставка "⅔" складатиметься з 365 графічних робіт, які Зіньківський створив протягом 2021 року: "Один день, одна ситуація, одна робота".

"365 днів на папері ⅔ вміщують один рік. Розташовані на стінах з певним інтервалом, аркуші організовують простір спогаду. Втім, одноосібно кожен листок цього публічного щоденника митця є lieu de mémoire — місцем пам’яти", – повідомляють у М17.

Арт-панорама
Афіша виставки Гамлета Зіньківського. М17

Виставка "Життя у час змін. Українська художня фотографія"

 • Виставка триватиме з 16 лютого до 3 березня
 • Київ, Національний музей "Київська картинна галерея", вул. Терещенківська, 9

16 лютого у Національному музеї "Київська картинна галерея" відкрилась виставка, присвячена боротьбі з буденністю та прагненню досягти бездоганної краси.

На виставці представлені роботи дев’ятьох українських фотохудожників: Олексія Єфременка, Олександра Шимбаровського, Андрія Котлярчука, Олександра Сергієнка, Сергія Познанського, Тетяни Дими, Дениса Копилова, Олега Пелеха та Костянтина Барана.

"Люди мистецтва готові віддати все своє життя тому моменту, коли їхній твір знаходить місце у серці глядача. Ця мить одкровення коштує багато й називається красою. А краса то бездоганність. Як і нескінченність, її художники намагаються огорнути своїм талантом, але це їм ніколи не вдається", – зазначає учасник проєкту Андрій Котлярчук.

Куди сходити в Києві: авіадрама
Афіша виставки "Життя у часи змін. Українська художня фотографія".

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

На початок