11 зламаних дверей: у трьох містах Європи встановлять інсталяції на підтримку кримських політв’язнів

11 зламаних дверей: у трьох містах Європи встановлять інсталяції на підтримку кримських політв’язнів

11 зламаних дверей: у трьох містах Європи встановлять інсталяції на підтримку кримських політв’язнів
.

У Києві і Варшаві перед посольствами Російської Федерації, а в Берліні біля Бранденбурзьких воріт встановлять 11 зламаних дверей, які символізують 11 зламаних життів громадянських журналістів, кримських татар, розповідають у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Акція підтримки громадянських активістів, журналістів та політв’язнів Кремля відбудеться у період з 21 по 26 лютого під час Тижня спротиву окупації Криму та в рамках міжнародного проєкту "Крим, 5-та ранку".

"Спецслужби не стукають у двері, чомусь завжди хочуть їх вибити. При цьому роблять це о п’ятій ранку — коли люди особливо беззахисні та не можуть розраховувати на допомогу адвокатів чи розголос в медіа.

Ми вирішили зробити зламані двері центральним візуальним образом вуличного перформансу, поставивши їх перед російськими посольствами в кожному місті, щоб показати світові: російська каральна машина не збирається зупинятися — сотні кримських татар щоночі чекають, коли їхні двері — і їхнє життя — зламають”, — розповіла про акції авторка ідеї Оксана Гончар.

Під час відкриття інсталяцій громадські та культурні діячі читатимуть уривки пʼєси "Крим, 5-та ранку" — візьмуть участь Тарас Тополя, фронтмен гурту "Антитіла", солістки групи Dakh Daughters Наталія Галаневич та Анна Нікітіна та інші. Модератором події буде Юрій Макаров, журналіст, письменник та телеведучий.

У Києві мистецька акція стартує 21 лютого о 10:00 за адресою Повітрофлотський проспект, 27.

Що відомо

Наразі РФ за сфальшованими звинуваченнями у терористичній чи диверсійній діяльності переслідує 130 громадян України у тимчасово окупованому Криму, з яких 121 перебуває в ув’язненні, 76 осіб вже засуджено на тривалі терміни, решта 45 осіб перебувають під судом і слідством, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

За їхніми словами, ці переслідування зумовлені політичними через громадянську позицію переслідуваних чи релігійними мотивами, адже більшість із заарештованих — кримські татари, представники корінного народу України. Відсутність повної інформації про перебіг слідства та про стан кожного з в’язнів не дає можливості по-справжньому зрозуміти існуючу ситуацію, діяти на користь їхніх інтересів, захисту і звільнення.

Проєкт "Крим, 5-та ранку" спрямований на те, щоб якомога більше людей в Україні та за кордоном дізналися історії політичних в'язнів та отримали уявлення про життя кримських татар в умовах окупації півострова.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

На початок