Шуфутинського не пускатимуть в Україну через незаконне відвідування окупованого Криму

Шуфутинського не пускатимуть в Україну через незаконне відвідування окупованого Криму

Шуфутинського не пускатимуть в Україну через незаконне відвідування окупованого Криму
.

Російський співак Михайло Шуфутинський у березні планував дати концерти в Києві, але тепер не зможе перетнути кордон України, оскільки отримав заборону на в’їзд за порушення законодавства. Тим не менш, його концерт не скасували й квитки досі у продажу.

Про заборону для Шуфутинського повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в коментарі Укрінформу:

"Щодо особи, про яку ви запитуєте. У нас на даний момент є достатньо підстав вважати, що він неодноразово був у Криму, на тимчасово окупованій території, і під час спроби його в’їзду в Україну, оскільки ми також бачимо, що на березень анонсується його виступ в Україні, прикордонники обов’язково проведуть всі необхідні заходи безпосередньо в пункті пропуску. Якщо він з’явиться для перетину кордону і оскільки є певні підтвердження того, що він міг бути на окупованій території, у нас є підстави заборонити йому в’їзд в Україну", — сказав Демченко.

Він нагадав, що Держприкордонслужба в межах своїх повноважень постійно проводить роботу щодо встановлення, виокремлення людей, які порушували українське законодавство, зокрема, незаконно відвідуючи окуповані території. Ця робота проводиться ДПСУ як самостійно, так і у співпраці з іншими правоохоронними органами.

"Звісно, що громадськість більше реагує на публічних людей – акторів, співаків, дипломатів, але це стосується всіх громадян — і України, й іноземців", — сказав Демченко.

Шуфутинського не пускатимуть в Україну через незаконне відвідування окупованого Криму
Шуфутинського не пускатимуть в Україну через незаконне відвідування окупованого Криму.

За словами речника ДПСУ, для громадян України передбачена адміністративна відповідальність у разі порушення перетину кордону, а для іноземців — адміністративна відповідальність і заборона в’їзду в Україну на 3 роки. Він додав, що рішення про дозвіл на в’їзд в Україну приймається виключно в пунктах пропуску під час безпосередньої спроби людини перетнути кордон.

Блогер і активіст Сергій Стерненко, коментуючи новину про заборону на в'їзд Шуфутинському, сказав, що вважає за необхідне повністю заборонити російським артистам гастролі в Україні і запровадити візовий режим із росіянами.

"Це особливо актуально зараз, під час загострення", — зазначив Стерненко.

Що відомо

Квитковий оператор Karabas повідомив Укрінформу, що організатори концерту російського співака Михайла Шуфутинського в київському Палаці спорту не скасовували заходу попри те, що виконавець не зможе перетнути кордон України. "На сьогодні концерт в силі, інформації від організатора концерту про скасування не отримували", — повідомив Karabas.

Концерт Михайла Шуфутинського у київському Палаці спорту заплановано на 8 березня, вартість квитків — від 590 грн до 3990 грн.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

На початок