НСПУ звернулися до письменників Росії з приводу загрози нової російської агресії

НСПУ звернулися до письменників Росії з приводу загрози нової російської агресії

НСПУ звернулися до письменників Росії з приводу загрози нової російської агресії
.

"Національна спілка письменників України підтримує тих письменників Росії, які виступили проти путінської агресії щодо України", — йдеться в зверненні Секретаріату НСПУ щодо загрози збройного вторгнення з боку РФ та концентрації російських військ на кордонах України.

НСПУ закликала російських письменників засудити агресивні наміри путінського режиму, "спрямовані не лише проти демократичної України, а й проти всього демократичного світу", та зазначила, що на їхні плечі лягає відповідальність за наслідки, до яких може призвести війна.

З цієї причини Секретаріат НСПУ звертається до письменників з Росії, оскільки "вірячи в силу української армії і її спроможність захистити рідну землю від російського агресора і висловлюючи вдячність за солідарність і допомогу державам демократичного світу, українські письменники вважають, що не менш важливою є позиція громадян різних країн, які не хочуть війни і для яких найвищими цінностями є мир, любов і взаємоповага".

У НСПУ зазначили, що російські письменники:

"є нащадками й спадкоємцями великої класичної російської літератури, засадничі принципи якої були завжди спрямовані на захист людини, її прав і свобод, а також на ствердження гуманізму, плекання добропорядності і милосердя".

Також додали, що глибоко шануєють російських письменників-дисидентів, які "своїм незламним духом і потужним голосом доклали чималих зусиль у руйнування підвалин тоталітарної системи Радянського Союзу, після занепаду якого з’явилася можливість демократичного розвитку і Росії, і колишніх республік СРСР, які здобули незалежність.

Пригадайте, як через численні переслідування, гулаги і психлікарні, влаштовані радянським режимом проти носіїв прогресивних думок, пройшла чимала кількість представників духовної окраси Росії – її духовна еліта.

Ми, українці, зробили свій демократичний європейський вибір і здатні його захистити. Ми також закликаємо російських письменників захистити демократію в самій Росії!", — ідеться у зверненні.

Повний текст звернення можна прочитати за посиланням. Пресслужба НСПУ зазначає, що звернення колективне, від усієї організації.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

На початок