Кількість гомофобних і трансфобних правопорушень в Україні другий рік поспіль знижується — про це заявляють у правозахисному центрі "Наш світ".
У документі йдеться, що у 2021-му в Україні зафіксували 141 випадок нападів, дискримінації й інших порушень прав ЛГБТ+ людей. Це дещо менше, ніж у 2020-му, і майже втричі менше, ніж у 2019-му, коли зафіксували 369 випадків.
Удвічі також зменшилась кількість нападів на ЛГБТ-центри та заходи з боку праворадикальних і консервативних угруповань — таких випадків було 12, тоді як у 2020 році — 24.
Натомість, ситуація з розслідуваннями порушень проти ЛГБТ залишається "незадовільною", зазначають у центрі "Наш світ". За останні 3 роки в 38% випадків поліція не починала розслідування після повідомлення про можливе скоєння злочину з мотивів гомо- або трансфобії й лише в 3,3% випадків розслідування проводилося за статтею 161 Кримінального кодексу. До обвинувачення за цією статтею не дійшло ні разу.
У центрі також зазначили, що вперше в історії України на найвищому політичному рівні були дані конкретні обіцянки у сфері захисту прав ЛГБТ+ в Україні:
"1 вересня відбулася зустріч президентів України і США, за підсумками якої була опублікована їхня спільна заява, в якій, зокрема, було сказано: "За підтримки США Україна продовжуватиме зміцнювати повагу до прав людини, громадянських та основних свобод, відповідно до міжнародних стандартів та зобов’язань, а також боротися з расизмом, ксенофобією, антисемітизмом та дискримінацією проти спільноти ЛГБТКІ+". Ця обіцянка з боку президента Зеленського була підкріплена підписанням Хартії стратегічного партнерства Україна – США".
Що відомо
ЛГБТ – акронім для позначення лесбійок, геїв, бісексуальних, трансгендерних і квір-людей, а також інтерсексуальних осіб. Цей акронім може стосуватися будь-кого, хто не є гетеросексуалом або цисгендером.
15 листопада 2021 Україні дали перший реальний термін увʼязнення за гомофобний злочин. Чоловіка, який побив у центрі Львова музиканта та поета, засудили до 4 років та 1 місяця в'язниці.
Читайте також
- У Львові відкрили кримінальне провадження через побиття поета та музиканта
- Кількість збільшується. За рік в Україні було понад сто випадків переслідування активістів
- Україна за рівнем захисту прав ЛГБТ опинилася між Італією і Болгарією
- Стосовно чоловіків, які вчинили агресивні дії на ЛГБТ-прайді в Запоріжжі, відкриті провадження
- Папа Римський: "Задоволення від їжі та сексу йде від Бога"
- Політика урядів через пандемію COVID-19 укріпила нерівність і дискримінацію — Amnesty International
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу