Docudays UA: заявки на конкурс проєктів фільмів Civil Pitch 2.0 прийматимуть по 18 лютого

Docudays UA: заявки на конкурс проєктів фільмів Civil Pitch 2.0 прийматимуть по 18 лютого

Docudays UA: заявки на конкурс проєктів фільмів Civil Pitch 2.0 прийматимуть по 18 лютого
docudays.ua

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив конкурс проєктів фільмів Civil Pitch 2.0. Прийом заявок триватиме по 18 лютого 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба Docudays UA.

"Civil Pitch повертається на 19 Docudays UA! Civil Pitch 2.0 триватиме два роки та розпочнеться як конкурс ідей, що згодом трансформується в лабораторію документального кіно. Темою проєкту стане "Кіно, що змінює", – йдеться у повідомленні.

На першому етапі оберуть 12 проєктів, які візьмуть участь у воркшопі під керівництвом міжнародних фахівців і будуть представлені на пітчінгу під час Docudays UA у березні 2022 року. За результатами пітчингу 4 проєкти-переможці отримають фінансування на виробництво короткометражних документальних фільмів (тривалість 8-15 хвилин) у розмірі 210 тисяч гривень, а також менторську підтримку від провідних міжнародних професіоналів. Прем’єра стрічок відбудеться на Docudays UA у 2023 році.

У конкурсі можуть взяти участь режисери/-ки, правозахисники/-ці і громадські активісти/-ки. У межах Civil Pitch 2.0 кінематографіст(к)ам пропонують спільно з активіст(к)ами "створити кіно, що змінює".

"Як протистояти нерівності, подолати дискримінацію і зробити суспільство більш інклюзивним та толерантним? І чи може документальне кіно бути інструментом у цій боротьбі? Щодня ми зіштовхуємося з подіями, з якими складно миритися. Через спільний та особистий досвід, колективними та індивідуальними зусиллями активіст/-ки роблять ці проблеми видимими та борються з ними. Ці історії надихають, допомагають зрозуміти світ навколо та солідаризуватися. У рамках Civil Pitch 2.0 ми пропонуємо кінематографіст(к)ам звернутися саме до таких досвідів", – зазначили в Docudays UA.

Детальніше про Civil Pitch 2.0, умови участі та процедуру подачі заявки можна прочитати за посиланням. З додатковими запитаннями можна звертатися до команди проєкту на [email protected].

Що відомо

  • Конкурс Civil Pitch 2.0 реалізується Docudays UA в межах проєкту "Програма сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.
  • Перший Civil Pitch організували у 2018-19 році разом із програмою "Долучайся!" та Ґете-Інститутом як платформу для взаємодії документалістів/-ок та громадських активістів/-ок заради створення фільмів, що переосмислюють соціальну дійсність в Україні. У результаті проєкту учасники/-ці створили чотири короткометражні стрічки. Деякі з них пізніше трансформувалися у повнометражні фільми.
  • 19-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться з 25 березня до 3 квітня 2022 року.
  • У 2021 році 18-й Docudays UA оголосив переможців та переможниць. Серед українських призерів – стрічка про народного художника Івана Приходька та фільм про Dakh Daughters.

Читайте також:

Держкіно оголосило 18-й конкурсний відбір кінопроєктів. Напрями та умови

В Україні розпочався конкурс на підтримку соціально вагомого контенту PITCH UA 4

На початок