Найкращою будівлею світу за версією RIBA 2021 стала сільська лікарня у Бангладеші

Найкращою будівлею світу за версією RIBA 2021 стала сільська лікарня у Бангладеші

Найкращою будівлею світу за версією RIBA 2021 стала сільська лікарня у Бангладеші
Facebook

Королівський інститут британських архітекторів (RIBA) оголосив переможця міжнародної премії 2021 року, яка визначає найкращу будівлю світу. Нею стала лікарня у регіоні Бенгалія на південному заході Бангладешу.

Про це пише видання Dezeen.

"Лікарня дружби" (Friendship Hospital) спроєктована бангладеським архітектором Кашефом Чоудхурі та його студією Urbana. Це недорогий медичний заклад на 80 ліжок, який обслуговує місцевих жителів. Будівля складається з павільйонів, які мають внутрішні дворики. Ці простори служать для природного освітлення і вентиляції лікарняних палат. Там можуть відпочити пацієнти й відвідувачі. Від тропічного сонця людей захищають арки.

Зигзагоподібний канал розділяє стаціонарне й амбулаторне відділення лікарні та охолоджує будівлю. По обидва боки водоймища розташовані два резервуари для збору дощової води, що запобігає заболоченню ділянки.

"Лікарня спроєктована з думкою про людину, майстерно інтегрована у навколишнє середовище і побудована з традиційних місцевих матеріалів", — наголосила французька архітекторка Оділь Декк, яка очолювала журі.

Що відомо

  • Міжнародна премія RIBA була започаткована у 2015 році. Її присуджують кожні два роки, оцінюючи дизайн та соціальне значення будівлі.
  • Серед попередніх лауреатів премії були будівлі університету технологій та інженерії в Перу та школи-інтернату в Бразилії.

Читайте також: На європейську премію Міса ван дер Рое номінували 7 архітектурних проєктів, реалізованих у Києві

На початок