Музеї окупованого Криму оскаржуватимуть рішення апеляційного суду Амстердаму щодо скіфського золота

Музеї окупованого Криму оскаржуватимуть рішення апеляційного суду Амстердаму щодо скіфського золота

Музеї окупованого Криму оскаржуватимуть рішення апеляційного суду Амстердаму щодо скіфського золота
AP

Чотири музеї на території окупованого Криму оскаржуватимуть у Верховному суді Нідерландів рішення Апеляційного суду Амстердаму про повернення скіфського золота Україні.

За словами директорки Східно-кримського музею-заповідника Тетяни Умріхіної відповідну скаргу мали подати до 26 січня, повідомляє Your Art.

Як пише видання, Умріхіна вважає, що "Росія як держава має втрутитися у судовий процес щодо колекції кримських музеїв". На її думку, "це може повернути процес до рівня суду першої інстанції".

У 2014 році в Амстердамському археологічному музеї проходила виставка, яка складалася з 565 експонатів, під назвою "Крим — золотий острів у Чорному морі". Вона завершилася вже після окупації півострова Росією у 2014 році.

Що відомо

  • Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернуті до України. Рішення ухвалили на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.
  • 28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду. Скіфське золото під час судового процесу зберігалося в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.
  • У жовтні 2021 року Апеляційний суд Амстердама постановив повернути "скіфське золото" Україні. Колекцію з кримських музеїв привезли на виставку в Нідерланди ще до окупації Криму Росією.
  • У січні 2022 року співробітники Слідчого комітету Росії опитували причетних до вивезення скіфського золота з території Криму та з'ясовували, що було здійснено для повернення колекції з Нідерландів.

Читайте також: Перемога в апеляційному суді Амстердаму. Чи поставлено крапку у процесі?

На початок