Володар "Кришталевого ведмедя" Берлінале-фільм "Стоп-земля" став доступним для незрячих

Володар "Кришталевого ведмедя" Берлінале-фільм "Стоп-земля" став доступним для незрячих

Володар "Кришталевого ведмедя" Берлінале-фільм "Стоп-земля" став доступним для незрячих

Стрічка Катерини Горностай "Стоп-Земля" стала доступною для людей із порушенням зору в будь-якому українському кінотеатрі за допомогою безкоштовного застосунку Earcatch із звукоописом фільму.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

20 січня на екрани кінотеатрів вийшов фільм молодої режисерки Катерини Горностай "Стоп-Земля", який ще до вітчизняного прокату встиг наробити галасу на міжнародних і українських кінофестивалях. Стрічка отримала "Кришталевого ведмедя" на Берлінале, на ОМКФ в Одесі – Гран-прі та "Золотого Дюка", а українські кінокритики присудили їй п'ять нагород "Кіноколо": за найкращий дебют, сценарій, жіночу роль, режисуру і повнометражний фільм.

Про що фільм "Стоп-Земля"

За сюжетом, 16-річна Маша вчиться у звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

Застосунок Earcatch із звукоописом фільму від агенції "Доступне кіно" громадської організації "Боротьба за права" можна скачати за посиланням.

Що відомо

  • Світова прем’єра стрічки "Стоп-Земля" відбулася у 2021 році на Берлінському кінофестивалі, де вона отримала нагороду "Кришталевий ведмідь" як "Найкращий художній фільм" конкурсу стрічок про підлітків Generation 14plus.
  • У жовтні 2021 року фільм "Стоп-Земля" взяв п'ять нагород на премії "Кіноколо".

Читайте також:

Проблеми ukraine teenage mumblcore. Про фільм Катерини Горностай "Стоп-земля"

"З малюнками та шрифтом Брайля". У Львові готують до друку дитячу книгу для незрячих

На початок