Археологи з Інституту науки історії людства імені Макса Планка виявили на території Африки прототип соцмережі, що існувала понад 50 тис. років тому і простягалася на тисячі кілометрів по всьому континенту. Про знахідку повідомляє ArtNews.
Для спілкування люди використовували намистинки, виготовлені зі шкаралупи яєць страусів. Дослідження підтверджує, що давня система зв'язку служила засобом спілкування людей, що жили на відстані. Вона базувалася на обміні та торгівлі намистами. Люди, які робили такі намиста, могли ділитися символічними повідомленнями один з одним і, наприклад, зміцнювати спілки.
За даними вчених, це найстаріша із виявлених "соціальних мереж". Перш ніж зробити такі висновки, дослідники вивчили понад 1500 схожих намистин, які знайшли по всьому африканському континенту — всього їх виявили у 30 різних точках на сході та півдні Африки. "Протяжність" стародавньої соцмережі становила близько трьох тисяч кілометрів.
Близько 33 тисяч років тому характер носіння намиста різко змінився: вони зникли з Південної Африки, але збереглися в Східній. Пояснюється "розкол" соцмережі тим, що почався період, коли в районі було більше опадів, що призвело до затоплення берегів річок.