Султан Густав Аль-Гозалі, 22-річний студент з Індонезії, майже щодня протягом п'яти років робив фотографії свого обличчя, а потім виставив їх на онлайн-аукціоні у форматі NFT і заробив мільйон доларів у криптовалюті. Про це повідомляє Vice.
Індонезійський студент почав робити селфі у 2017 році, щоб до випускного зробити таймлапс-відео про те, як він змінився за час навчання. До кінця 2021 року Аль-Гозалі вже мав колекцію з 933 однотипних фотографії.
Приблизно тоді хлопець відкрив для себе світ криптовалют – і вирішив виставити свою галерею на біржі OpenSea. Ціна на одну світлину тоді складала близько $3 (близько 85 гривень). Експеримент несподівано набрав популярності, і тепер колекція оцінюється у понад мільйон доларів.
Частина грошей від перепродажу NFT йде авторові у вигляді ліцензійних відрахувань — за тиждень Аль-Гозалі заробив понад сто тисяч доларів. Він поділився, що найближчим часом не планує публікувати нові знімки, а зароблені гроші хоче інвестувати у відкриття анімаційної студії.
NFT або non-fungible token – особливий тип криптовалюти. Цифровий сертифікат, який відрізняється від інших своєю невзаємозамінністю. Кожен NFT унікальний, тому його використовують, аби підтвердити право власності на товар в інтернеті, наприклад, зображення, пісню або відео.
Читайте також
- Ринок цифрового мистецтва: як працює NFT і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники
- Як митці, колекціонери та звичайні українці заробляють на NFT-мистецтві
- Бульбашка всередині бульбашки. Звідки такий ажіотаж навколо NFT і хто на цьому дійсно заробляє
- NFT-токени можуть бути загрозою для екології через "сміховинно велике" споживання електроенергії