Майбутній фільм Нарімана Алієва "Орталан" відібрали на 19-й Берлінський копродукційний кіноринок

Майбутній фільм Нарімана Алієва "Орталан" відібрали на 19-й Берлінський копродукційний кіноринок

Майбутній фільм Нарімана Алієва "Орталан" відібрали на 19-й Берлінський копродукційний кіноринок
пресслужба Держкіно

Майбутній фільм Нарімана Алієва "Орталан" став одним із 19 проєктів, які обрали серед 295 заявок офіційного відбору Берлінського копродукційного кіноринку (Berlinale Co-Production Market). Стрічка розповідатиме про депортацію кримськотатарського народу у 1944 році.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

ORTALAN – історична драма про депортацію кримськотатарського народу. Події фільму відбуваються в Криму у травні 1944 року. Юнак Ісмаїл, повернувшись з гір, зустрічає своє село спорожнілим. Розгублений, він вирушає на пошуки рідних та відповідей.

"Берлінський копродукційний кіноринок є одним із найбільших майданчиків у світі для пошуку міжнародних партнерів, які долучаться до спільного виробництва. Я радий, що "Орталан" потрапив до офіційного відбору кіноринку. Це дає можливість привернути до проєкту широку увагу потенційних партнерів", – зазначив Алієв.

19-й Берлінський копродукційний кіноринок відбудеться онлайн, з 12 до 16 лютого 2022 року. У межах заходу зустрінуться майже 550 продюсерів та інвесторів із досвідом міжнародної копродукції для обговорення нових проєктів та нетворкінгу з професіоналами-однодумцями. Щороку до копродукційного ринку в Берліні потрапляє близько 30-ти ретельно відібраних майбутніх повнометражних фільмів.

Продюсери фільму – Володимир Яценко та Анна Соболевська (кінопродакшен ForeFilms). Стрічка створюється за підтримки Держкіно.

Що відомо

  • У жовтні 2021 року Алієв повідомив, що зніме фільм під назвою ORTALAN ("Орталан") про депортацію кримських татар у 1944 році.
  • Проєкт картини "Орталан" посів друге місце у категорії ігрових повнометражних фільмів художньої та культурної значущості Сімнадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав грант від УКФ на написання сценарію.
  • Восени 2021 року ORTALAN представили на кіноринку Connecting Cottbus, де він отримав нагороду Avanpost Pitch Packaging Award.

Читайте також:

Український фільм "Терикони" про життя дітей у "сірій зоні" на Донбасі покажуть на 72-му Берлінале

Український фільм "Клондайк" увійшов до конкурсної програми Берлінського кінофестивалю

На початок