Росія звинувачує режисера Лавренчука у "фінансових порушеннях" 8-річної давності – омбудсмен

Росія звинувачує режисера Лавренчука у "фінансових порушеннях" 8-річної давності – омбудсмен

Росія звинувачує режисера Лавренчука у "фінансових порушеннях" 8-річної давності – омбудсмен
. Фото: Євген Лавренчук / Facebook

Українського режисера Євгена Лавренчука, затриманого в Італії за запитом Росії, звинувачують у "фінансових порушеннях", які він нібито скоїв вісім років тому.

Про це написала у Facebook уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Занепокоєна безпідставним арештом в італійському Неаполі за запитом Росії українського театрального режисера Євгена Лавренчука. Росія звинувачує Євгена у "фінансових порушеннях", які він нібито скоїв вісім років тому", – написала Денісова.

Вона додала, що російські ЗМІ із посиланням на Таганський суд Москви пишуть, що Лавренчука заочно заарештували в липні 2020 року за звинуваченням у шахрайстві у великому розмірі. Причому деталі не розголошують.

Читайте також: "Говоримо через адвоката": мама режисера Лавренчука розповіла деталі його затримання у Італії

Адвокати та консули надають режисеру юридичну допомогу, перебувають на зв’язку із адміністрацією пенітенціарного закладу, повідомили у Міністерстві закордонних справ. Дипломати взаємодіють з італійськими правоохоронцями задля з'ясування причин затримання Євгена Інтерполом на запит Росії та захисту його законних інтересів.

"Затримання українця відбулося не на підставі встановлення червоної картки, як це робиться зазвичай у практиці співпраці з Інтерполом, а шляхом пред'явлення циркулярного повідомлення, поширення якого було обмежене певними країнами, що свідчить про зловживання Росією статутом Інтерполу і неправомірне його використання як інструменту гібридної війни для політично мотивованих переслідувань українців", – зазначила Денісова.

Уповноважена Верховної ади з прав людини звернулася до прокурора Неаполя, омбудсманів регіону Кампанія та муніципалітету Неаполя з проханням перевірити законність та обґрунтованість затримання Лавренчука, вжити відповідних заходів для його захисту та недопущення екстрадиції до Росії.

Також Денісова попросила керівника Національної поліції України Ігоря Клименка звернутися до Генерального Секретаріату Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол) задля з’ясування правомірності використання Росією інформаційної системи Інтерпол щодо Лавренчука.

Хто такий Євген Лавренчук

Лавренчук народився 24 червня 1982 року у Львові. У 2003 році закінчив Російський університет театрального мистецтва (майстерня Романа Віктюка) за фахом "оперний режисер". У 2004 році зареєстрував "Польський театр у Москві". Першою виставою театру стала дипломна робота Лавренчука "Сніг". У 2014 році Лавренчук покинув Росію на знак незгоди з політикою держави, яку назвав злочинною.

З 2018 по 2021 роки Лавренчук був головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету та головою фонду Одеської національної опери. За цей час в театрі було поставлено "Останній романтик" за оперними творами Ріхарда Штрауса (2018) та "La Traviata" Джузеппе Верді (2019).

Що відомо

  • Лавренчука затримали за запитом Росії у Неаполі (Італія). У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що консули з‘ясовують причини затримання українця італійськими правоохоронцями.
  • У березні 2021 року на тодішнього головного режисера Одеської опери Лавренчука було скоєно напад, який він пов’язує зі своєю професійною діяльністю. У комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка засудили напад на Лавренчука.
  • 10 лютого 2021 року Лавренчук отримав офіційного листа від директорки Одеської опери про непродовження з ним контракту з 15 березня.

Читайте також

Митці надсилають листи на підтримку затриманого у Неаполі режисера Євгена Лавренчука

Мер Львова Садовий та експолітв'язень Сенцов підтримали затриманого в Італії режисера Лавренчука

На початок