Китай не реєструє нові відеоігри вже 5 місяців. За цей час закрилися 14 тисяч компаній

Китай не реєструє нові відеоігри вже 5 місяців. За цей час закрилися 14 тисяч компаній

Китай не реєструє нові відеоігри вже 5 місяців. За цей час закрилися 14 тисяч компаній
Unsplash

Китайська влада не реєструє нові відеоігри протягом майже пів року, з кінця липня 2021-го. Це найтриваліша затримка після дев'ятимісячної перерви у 2018 році. Про це пише South China Morning Post.

Державні органи Китаю не публікували списки допущених до релізу відеоігор із кінця липня 2021 року. Ситуація призвела до того, що за цей час закрилося 14 тисяч компаній, пов'язаних із відеоігровою індустрією.

Видання не встановлює прямий зв'язок між подіями, але наголошує на "значному прискоренні" процесу закриття компаній у порівнянні з 2020 роком – тоді за 12 місяців припинили існування 18 тисяч організацій в ігровій сфері.

Здебільшого це невеликі незалежні студії та організації, що займаються юридичною підтримкою розробників. Великі корпорації на кшталт ByteDance (власник TikTok), пошукача Baidu та розробника ігор Tanwan Games скорочують штат ігрових підрозділів. Інші помітні гравці, наприклад, Tencent та NetEase, почали вкладати більше ресурсів у закордонні проєкти.

Китай не реєструє нові відеоігри вже 5 місяців. Через це закрилися 14 тисяч компаній
Cyperpunk 2077.

Жодних офіційних пояснень щодо причини затримки та дати відновлення затвердження нових відеоігор китайський регулятор не дав. Зазвичай NPPA ліцензує проєкти в середині або наприкінці кожного місяця – у середньому від 80 до 100 ігор.

Заморожування нових ліцензій відбулося за кілька місяців після того, як глава КНР Сі Цзіньпін порушив питання про відеоігрову залежність серед молоді в березні 2021 року. При цьому Китай є найбільшим у світі ринком відеоігор. У South China Morning Post вважають, що закриття компаній свідчать про підвищену невизначеність місцевого регуляторного законодавства.

Читайте також

На початок