Мер Львова Садовий та експолітв'язень Сенцов підтримали затриманого в Італії режисера Лавренчука

Мер Львова Садовий та експолітв'язень Сенцов підтримали затриманого в Італії режисера Лавренчука

Мер Львова Садовий та експолітв'язень Сенцов підтримали затриманого в Італії режисера Лавренчука
. Facebook

Мер Львова Андрій Садовий та колишній політв'язень, кінорежисер Олег Сенцов висловили підтримку затриманому в Італії українському театральному режисеру Євгену Лавренчуку.

Про це Садовий та Сенцов написали у Facebook.

Садовий відреагував на затримання в Італії Лавренчука, який перебуває у слідчому ізоляторі.

"Затримали за запитом Москви про екстрадицію. Це просто не вкладається в голові. Але маємо таку абсурдну ситуацію. Ми не можемо допустити екстрадиції, бо розуміємо, що українському режисеру та патріоту точно не місце в цьому мордорі", – написав Садовий.

Мер Львова сподівається "на розум і справедливість італійського правосуддя".

Читайте також: "Говоримо через адвоката": мама режисера Лавренчука розповіла деталі його затримання у Італії

Сенцов назвав Лавренчука новим політичним в'язнем Росії та зазначив, що "країна-агресор намагається чужими руками покарати патріотично налаштованого українця".

"В Італії за запитом Росії, для подальшої екстрадиції, заарештовано українського режисера Євгена Лавренчука. Це новий політичний в'язень, боротьба за якого тільки почалася. Не дамо Мордору захопити чергового заручника!", – написав Сенцов.

Хто такий Євген Лавренчук

Лавренчук народився 24 червня 1982 року у Львові. У 2003 році закінчив Російський університет театрального мистецтва (майстерня Романа Віктюка) за фахом "оперний режисер". У 2004 році зареєстрував "Польський театр у Москві". Першою виставою театру стала дипломна робота Лавренчука "Сніг". У 2014 році Лавренчук покинув Росію на знак незгоди з політикою держави, яку назвав злочинною.

З 2018 по 2021 роки Лавренчук був головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету та головою фонду Одеської національної опери. За цей час в театрі було поставлено "Останній романтик" за оперними творами Ріхарда Штрауса (2018) та "La Traviata" Джузеппе Верді (2019).

Що відомо

  • Лавренчука заарештували за запитом Росії у Неаполі (Італія). У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що консули з‘ясовують причини затримання українця італійськими правоохоронцями.
  • У березні 2021 року на тодішнього головного режисера Одеської опери Лавренчука було скоєно напад, який він пов’язує зі своєю професійною діяльністю. У комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка засудили напад на Лавренчука.
  • 10 лютого 2021 року Лавренчук отримав офіційного листа від директорки Одеської опери про непродовження з ним контракту з 15 березня.
На початок